10 mitów na temat chmury obliczeniowej
2015-10-07 10:35
![10 mitów na temat chmury obliczeniowej [© turgaygundogdu - Fotolia.com] 10 mitów na temat chmury obliczeniowej](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/chmura-obliczeniowa/10-mitow-na-temat-chmury-obliczeniowej-164269-200x133crop.jpg)
Cloud computing © turgaygundogdu - Fotolia.com
Przeczytaj także: Cloud computing rośnie 7x szybciej niż rynek IT
1. W chmurze wszystko albo nic.
W obecnych czasach firmy mają dostęp do szybko zmieniających się narzędzi i usług służących rozwojowi i globalnej ekspansji. Z tego powodu wielu właścicieli firm sądzi, że aby czerpać korzyści z chmury muszą przyjąć podejście „wszystko albo nic”. Ma to sens w niektórych przypadkach, jednak założenie, że aby maksymalizować korzyści każda firma musi przenieść wszystko do chmury to mit. Na przykład dla niektórych firm rozważających zastosowanie chmury najkorzystniejszą opcją może być podejście hybrydowe. Takie podejście umożliwia inwestycję w technologię w skali, która odpowiada Twoim wymaganiom. Należy pamiętać, że nie istnieje pojedyncze rozwiązanie, które byłoby odpowiednie dla wszystkich.
2. Aby zmodernizować firmę, muszę przenieść się w chmurę.
Faktem jest, że rozwiązania oparte na chmurze stały się częścią biznesu. Większość średnich i dużych przedsiębiorstw przenosi przynajmniej część swojej działalności do chmury, ale to nie jest jedyny sposób na modernizację procesów biznesowych. Istnieją takie rozwiązania technologiczne, które mogą pomóc firmie wejść na nowe rynki i poprawić efektywność. Sprawdź jakie rozwiązanie dostępne na rynku jest najlepsze i pamiętaj, że wybierając rozwiązania do zarządzania swoją firmą wcale nie musisz kierować się zasadą „wszystko albo nic” (patrz punkt 1). Wybierz to, co najlepsze dla Twojej firmy.
3. Chmura nie jest bezpieczna lub jest mniej bezpieczna niż rozwiązania na terenie firmy.
Przeprowadzono niezliczone badania na temat bezpieczeństwa chmury. Przekonanie, że chmura nie jest bezpieczna jest jednym z największych mitów dotyczących zastosowania tej technologii. W rzeczywistości jest niewiele przypadków przecieków lub włamań do chmury. Z reguły problemy z bezpieczeństwem dotyczą raczej danych przechowywanych na terenie firmy.
fot. turgaygundogdu - Fotolia.com
Cloud computing
Przekonanie, że chmura nie jest bezpieczna jest jednym z największych mitów dotyczących zastosowania tej technologii. W rzeczywistości jest niewiele przypadków przecieków lub włamań do chmury.
4. Zainwestowałem w inne rozwiązanie informatyczne, więc nie mogę się przestawić.
Zidentyfikuj problemy w Twojej firmie i ustal ich priorytety. Dzięki temu strategia informatyczna będzie skoordynowana z ich rozwiązaniem. Strategia chmury może przynosić korzyści i uzupełniać istniejące rozwiązanie informatyczne. Większość produktów osadzonych w chmurze dobrze współdziała z istniejącymi rozwiązaniami i przekonanie, że tradycyjne produkty nie współdziałają z rozwiązaniami opartymi na chmurze to mit.
5. Chmura to głównie oszczędności.
Nie zakładaj, że w rozwiązaniach opartych na chmurze chodzi jedynie o oszczędności. Ceny chmur są korzystne i tego faktu nie należy lekceważyć, lecz jeśli skupiasz się głównie na cięciu kosztów, nie odrobiłeś prawidłowo pracy domowej. Nie zawsze ceny i usługi są porównywalne - dlatego cena nie powinna być jedynym powodem, dla którego wybierzesz rozwiązanie oparte na chmurze.
![Chmura obliczeniowa - najważniejsze aspekty prawne [© Jakub Jirsák - Fotolia.com] Chmura obliczeniowa - najważniejsze aspekty prawne](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/chmura-obliczeniowa/Chmura-obliczeniowa-najwazniejsze-aspekty-prawne-262678-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)