Boimy się śmierci, a ubezpieczenia na życie nie mamy
2017-04-21 10:38
Polacy bez ubezpieczenia na życie © zimmytws - Fotolia.com
Przeczytaj także: Czy i jak Polacy korzystali z ubezpieczenia na życie?
Wyniki badania wyraźnie pokazują, że śmierć i choroba bliskich to kwestie, które przerażają nas w największym stopniu. Wskazuje na nie aż 58 proc. respondentów. Na kolejnych pozycjach listy codziennych obaw znajdują się wypadki samochodowe (55 proc.), inwalidztwo (54 proc.) oraz kosztowne leczenie lub rehabilitacja (53 proc.). Co ciekawe, finansowe konsekwencje śmierci lub choroby przerażają w mniejszym stopniu. Zaledwie 36 proc. ankietowanych deklaruje lęk o sytuację, w jakiej znaleźliby się ich najbliżsi na wypadek ich śmierci. Niestety, nie jest to optymizm wynikający z posiadania stosownego ubezpieczenia takiej sytuacji - przeszło połowa z nas nie posiada bowiem polis chroniących finansowo w trudnych sytuacjach życiowych.Wyniki badania wskazują, że większość Polaków (73 proc.) nie wykazuje zainteresowania ubezpieczeniem, które ochroniłoby ich lub ich najbliższych w jednej z sytuacji życiowych, których obawiamy się najbardziej. Czy to efekt wrodzonego optymizmu? Raczej nie. Okazuje się bowiem, że aż 1/3 z nas nigdy nie rozważała zakupu tego rodzaju polisy, a co piąty jest przekonany, że jej nie potrzebuje. 34 proc. badanych wskazuje z kolei, że ubezpieczenie na życie jest po prostu za drogie.
- Badanie dowodzi, że dla dużej grupy Polaków, koszt ubezpieczenia na życie stanowi potencjalną barierę. Taka opinia może jednak wynikać z ich braku świadomości, że tego rodzaju polisy dla jednej osoby to miesięczny koszt porównywalny z abonamentem w sieci komórkowej czy telewizji kablowej. Jednak ewentualne korzyści, które z niej płyną są znacznie większe. Dzięki tego rodzaju produktom możemy liczyć na wsparcie finansowe w przypadku sytuacji, których się obawiamy najbardziej – ciężkiej choroby, śmierci czy inwalidztwa. Kupując polisę kupujemy też sobie poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za rodzinę. Warto mieć także świadomość, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują często także promocje i zniżki. – tłumaczy dr Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia.
fot. zimmytws - Fotolia.com
Polacy bez ubezpieczenia na życie
Przykładem ubezpieczenia, które chroni nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale także w momencie wystąpienia ciężkiej choroby, inwalidztwa, nieszczęśliwego wypadku czy niezdolności do pracy jest Życie Casco, oferowane przez Concordię. Daje możliwość ochrony ubezpieczeniowej przez wiele lat z gwarancją stałej składki przez cały okres obowiązywania umowy. Od 3. kwietnia br. ubezpieczenie to obejmuje także sytuacje zachorowania na 26 chorób: zaczynając od nowotworów, poprzez zawał serca, udar mózgu, przeszczep narządów, ciężkie oparzenie, po operację zastawek serca, czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Istnieje także możliwość wybrania ograniczonego wariantu ochrony tylko na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy lub łagodny nowotwór mózgu. Co ważne, w przypadku niepowiązanych ze sobą zachorowań w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej, Ubezpieczony ma możliwość otrzymania kilkukrotnej wypłaty przysługujących mu świadczeń. Ochroną ubezpieczeniową mogą także zostać objęci nasi bliscy - w przypadku ich śmierci możemy liczyć na wsparcie finansowe. Cechą wyróżniającą to ubezpieczenie jest brak wyłączenia zdarzeń terrorystycznych w zakresie ochrony życia – szczególnie istotna kwestia we współczesnym świecie. Produkt jest dedykowany osobom w wieku od 16 do 70 lat.
- Śmierć lub ciężka choroba bliskiej osoby często wiąże się nie tylko z dużymi wyzwaniami emocjonalnymi, ale także stwarza problemy związane z rodzinnymi finansami. Warto skorzystać z możliwości, które stwarzają nowoczesne polisy, aby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. To właśnie jedna z kluczowych możliwości, którą dają indywidualne polisy na życie. Warto dokładnie przyjrzeć się bogatej ofercie tego rodzaju produktów i wybrać ten, który nie tylko pozwala na uzyskanie świadczenia w przypadku śmierci, ale także może nas wspierać finansowo w momencie ciężkich chorób czy innych trudnych sytuacji w życiu – podsumowuje dr Filip Przydróżny.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
bohoboco / 2017-04-24 13:21:29
Myślę, że brak świadomości, ale też obawa przed tym, że zostaniemy oszukani przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisy nie należą do rzeczy tanich i dużo osób po prostu nie może sobie na to pozwolić. Osobiście uważam, że warto skorzystać z pomocy brokera (tutaj więcej informacji http://www.broker4u.eu ) To pozwoli na wybranie najbardziej korzystnej oferty. Jednak bez odpowiedniej świadomości, że polisy w sytuacjach losowych naprawdę mogą pomóc, niewiele można zdziałać. [ odpowiedz ] [ cytuj ]