Najczęściej cytowane media IV 2013
2013-05-28 13:21
Media najczęściej cytowały w kwietniu Rzeczpospolitą © Ssogras - Fotolia.com
Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media III 2013
PrasaMedia najczęściej cytowały w kwietniu Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, tygodnik Wprost zajął trzecie miejsce w rankingu tytułów prasowych.
Najczęściej cytowane przez inne media publikacje Rzeczpospolitej dotyczyły polskiej polityki, wiele było też powołań na wyniki rankingów i sondaży przeprowadzonych przez lub na zlecenie tego dziennika. Interesujące jest trzecie miejsce wśród najczęstszych tematów cytowań – wywiad z Januszem Piechocińskim, który powiedział, że nie zamierza być „malowanym wicepremierem”, bez którego wiedzy dokonuje się zmian w rządzie. Publikacja ta wywołała falę pytań na temat przyszłości koalicji, była też przez Piechocińskiego wyjaśniania.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe
Gazeta Wyborcza cytowana była najczęściej w kontekście katastrofy smoleńskiej, w tym obchodów rocznicy zdarzenia. Oprócz tego popularne były tematy polityczne i sprawa Jarosława Gowina. To właśnie Gazeta Wyborcza zwróciła uwagę na wypowiedź Jarosława Gowina, który w TVN 24 podzielił się opinią, iż niemieccy naukowcy dokonują eksperymentów na polskich zarodkach.
fot. Ssogras - Fotolia.com
Media najczęściej cytowały w kwietniu Rzeczpospolitą
Tygodnik Wprost miejsce na podium zawdzięcza w kwietniu przede wszystkim ministrowi Sławomirowi Nowakowi. Wprost napisał, że minister transportu utrzymuje koleżeńskie relacje z biznesmenami, którzy realizują kontrakty rządowe i doradzają Platformie Obywatelskiej. Dziennikarze wyliczyli też zegarki posiadane przez Nowaka, co szczególnie zainteresowało inne media.
Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Newsweek i Polityka. Z kolei miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media był Forbes. Wysokie drugie miejsce Focus Historia zawdzięcza wywiadowi z profesorem Krzysztofem Jasiewiczem, pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych PAN. Oburzenie to dotyczyło nie tylko samego Jasiewicza i jego antysemickich poglądów, ale też decyzji o publikacji rozmowy, którą podjęły władze Focus Historia.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki
Telewizja
Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo. Stacja TVN24 zdystansowała konkurencję rozmową z Jarosławem Gowinem, w której padła szybko podchwycona przez inne media opinia na temat niemieckich naukowców eksperymentujących na polskich zarodkach. TVN drugie miejsce zawdzięcza publikacjom na temat celebrytów.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)