Komputery Asus All-in-One ET1620, EeeBox EB1036, EB1037 i desktopy BT1AD, BT1AE
2014-03-27 11:32
ET1620 © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: ASUS All-in-One ET2321
ASUSPRO – zaawansowane zarządzanie i bezpieczeństwoWszystkie nowe modele z serii ASUS PRO wyposażono w komponenty i oprogramowanie mające zapewniać bezpieczeństwo danych oraz ułatwiać zarządzanie.
Pakiet ASUS Business Manager wyposaża użytkowników w zestaw narzędzi pozwalający na aktualizację systemu, wprowadzenie zabezpieczeń fizycznych i haseł, utworzenie i odzyskanie kopii zapasowych oraz zarządzanie zasilaniem. UEFI BIOS ma ułatwiać konfigurację i monitoring funkcji systemowych m.in. ustawianie zabezpieczeń twardych dysków hasłem, blokowanie portów I/O, czy tagowanie zasobów.
Biznesowe komputery stacjonarne firmy ASUS oraz komputery All-in-One posiadają wejście dla blokady Kensington, która zabezpiecza sprzęt przed fizyczną kradzieżą. Bezpieczeństwo ma zwiększać również Trusted Platform Module (TPM), dzięki któremu informacje takie jak klucze, hasła i certyfikaty cyfrowe są chronione przed zewnętrznymi atakami.
ET1620 - komputer All-in-One dla biznesu
Opracowany z myślą o zastosowaniach w punktach sprzedażowych (POS) lub instytucjach edukacyjnych ET1620 to komputer All-in-One z 15,6-calowym, 10-punktowym, pojemnościowym ekranem dotykowym. Wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel Celeron® nowej generacji, który ma być szybszy, niż poprzednie modele i zapewniać płynne działanie aplikacji. Dzięki różnym portom I/O – w tym dwóm portom szeregowym, dwóm portom USB 3.0 oraz dwóm portom USB 2.0 – urządzenie może stać się partnerem w różnych modelach biznesowych. Pozwala na podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki kodów kreskowych, terminale kart kredytowych, drukarki czy skanery. Dwa wyjścia video (HDMI i VGA) ET1620 umożliwiają podłączenie zewnętrznych monitorów i telewizorów. Użytkownicy mogą również zainstalować opcjonalny moduł NFC (Near Field Communication), który pozwala tworzyć własne aplikacje opartych na ET1620.
Niewielka waga urządzania, wynosząca 2kg, decyduje o łatwym przenoszeniu i transporcie. ET1620 jest kompatybilny z uchwytami VESA i może zostać zamontowany na ścianie.
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
ET1620 - przód i tył
EeeBox EB1036 i EB1037 - urządzenia oszczędzające miejsce
EB1036 i EB1037 to najnowsze produkty z serii EeeBox ASUS PRO – rodziny produktów sprawdzających się w zastosowaniach "digital signage". Jak zapewnia producent, ch niewielkie rozmiary, waga wynosząca 0,7kg i niski pobór mocy idą w parze z wydajnością. Mogą poradzić sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami, ponieważ wyposażono je w procesory Intel Celeron, znane ze zwiększonych osiągów i wysokiej wydajności energetycznej. Dzięki wyjściom HDMI i VGA, komputery EB1036 i EB1037 mogą jednocześnie obsługiwać kilka wyświetlaczy. EB1036 dodatkowo posiada wbudowany port szeregowy (COM), do którego można podłączyć urządzenia peryferyjne, takie jak czytniki kodów kreskowych, drukarki, czy LEDowe wyświetlacze tekstu.
fot. mat. prasowe
Wedle zapewnień producenta, oba modele zużywają o 70 proc. mniej energii elektrycznej w porównaniu ze standardowymi komputerami stacjonarnymi. Oznacza to niższe koszty eksploatacyjne. Komputery spełniają również najwyższe normy dotyczące ochrony środowiska, w tym EPA ENERGY STAR i EPEAT® Gold.
fot. mat. prasowe
BT1AD i BT1AE — stworzone dla biznesu
BT1AD i BT1AE, nowe komputery z rodziny ASUS PRO mają być rozwiązaniem dla firm, które potrzebują prostego zarządzania i bezpieczeństwa w kompaktowych rozmiarach. Oparty na procesorze Intel Core™ 4-tej generacji model BT1AE wykorzystuje technologię Intel vPro™ oraz wbudowany chip TPM, który na poziomie sprzętowym chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem, zapewnia bezpieczeństwo danych i umożliwia zdalne zarządzanie. Podobnie jak inne komputery ASUS PRO, pozwala na skorzystanie z ASUS Inventory i Out-of-Band Management, co ma obniżać koszty identyfikacji i zarządzania sprzętem oraz oprogramowaniem w firmie.
Dzięki wyjściom DVI, HDMI, DisplayPort i VGA desktop BT1AE pozwala na jednoczesne podłączenie i korzystanie z trzech zewnętrznych monitorów, bez potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu. Może sprawdzić się w miejscach, gdzie niezbędne jest wykorzystanie kilku monitorów oraz pozwoli zwiększyć produktywność w pracy. Jego modułowa budowa nie wymaga korzystania z narzędzi, dzięki czemu zapewnia łatwą konserwację, a różnorodne porty I/O - w tym USB 2.0, USB 3.0 oraz opcjonalne porty seryjne i równoległe – mają umożliwiać wprowadzanie rozszerzeń wraz ze wzrostem potrzeb.
fot. mat. prasowe
ET1620 - przód i tył
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)