Panattoni Park Wrocław III
2014-04-17 13:20

Panattoni buduje pod Wrocławiem © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Wmurowano kamień węgielny pod centra logistyczne Amazon
Zapotrzebowanie na nową powierzchnię przemysłową w ramach Panattoni Park Wrocław III jest wynikiem dynamicznego rozwoju gospodarczego regionu Dolnego Śląska oraz rozbudowy lokalnej infrastruktury drogowej m.in. ukończenia inwestycji związanej z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8.Panattoni Park Wrocław III zakłada realizację 2 hal magazynowych o łącznej powierzchni około 83 000 m². Centrum dystrybucyjne położone jest bezpośrednio przy autostradowej obwodnicy miasta A8 oraz autostrady A4. Dzięki tej lokalizacji obiekt będzie posiadać dogodne połączenie z międzynarodowym lotniskiem im. Mikołaja Kopernika oraz gwarantuje łatwy dojazd do centrum Wrocławia.
Wrocławskie portfolio Panattoni składa się obecnie z trzech kompleksów dystrybucyjnych: Panattoni Park Wrocław I na Bielanach Wrocławskich, Panattoni Park Wrocław II w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz obiektu typu BTS dla firmy Amazon o łącznej liczbie 244 500 m². Centra logistyczne skupione są w południowej i zachodniej części aglomeracji wrocławskiej, w niedalekiej odległości od skrzyżowania autostrad A4 i A8.
fot. mat. prasowe
Panattoni buduje pod Wrocławiem
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, rusza z nowym parkiem logistycznym w Bielanach Wrocławskich.
Aktualnie Panattoni Europe realizuje 233 600 m² nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m² powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m²) czy Polaris (33 600 m²).

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)