Elastyczne formy pracy sprzyjają innowacjom
2014-04-21 00:05
Elastyczne formy pracy sprzyjają innowacjom © contrastwerkstatt - Fotolia.com
Przeczytaj także: Elastyczne formy pracy lekiem na fluktuację kadr
Firmy takie jak Google czy Dell przywiązują coraz większą wagę do rozwoju przedsiębiorczości wewnątrz własnej organizacji . Dlatego uczestnicy ankiety zostali poproszeni o wybranie rozwiązań, które według nich są kluczowe dla wspierania przedsiębiorców. Okazuje się, że ponad połowa polskich firm jako odpowiedź wskazała programy rozwijające umiejętności (52%). Kolejne typy to mieszanie pracowników pełniących różne funkcje (41%) oraz szkolenia zawodowe (23%).Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Regus, w ramach którego zebrano opinie przeszło 19 tysięcy przedstawicieli kadry kierowniczej i właścicieli firm z 98 krajów.
Inne interesujące informacje:
- 22% respondentów informuje, że możliwość dostępu do kierownictwa wyższego szczebla jest kluczowym czynnikiem zachęcającym do innowacji.
- 90% respondentów uważa, że w ciągu ostatnich pięciu lat w ich sektorze nastąpił rozwój przedsiębiorczości.
- 9% ankietowanych twierdzi, że rośnie liczba kobiet przedsiębiorców, a 4% zauważa wyraźny wzrost przedsiębiorczości.
fot. contrastwerkstatt - Fotolia.com
Elastyczne formy pracy sprzyjają innowacjom
Ruud Doggen, Managing Director CEE Regus tak komentuje wyniki:
„Małe firmy stanowią przeszło 90% przedsiębiorstw i ponad trzy piąte wszystkich zatrudnionych w większości gospodarek — to oczywiste, że przedsiębiorczość należy rozwijać i wspierać.” – dodaje Ruud Doggen. „Firmy zdają sobie jednak sprawę także z innowacyjnej siły przedsiębiorców i chcą promować taką postawę wśród własnych pracowników. Jak to zrobić? Elastyczne formy pracy znakomicie wpisują się w potrzeby pracowników w zakresie lepszej równowagi między życiem zawodowym a osobistym, ponieważ umożliwiają wybór czasu i miejsca pracy. Ponadto zapewniają możliwość współpracy z osobami zajmującymi różne stanowiska, a nawet reprezentującymi różne firmy, dzięki czemu poszerzają ich horyzonty i pomagają zdobywać nowe doświadczenia. Elastyczność i różnorodność sprawiają, że pracownicy myślą niesztampowo i poszukują innowacji”. – dodaje Ruud Doggen.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)