Monitor BenQ GW2765HT – komfort dla oczu
2014-09-25 10:23
Monitor BenQ GW2765HT © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Monitor BenQ VW2245Z z matrycą VA
Flicker-free, czyli brak migotania i bólu głowy
Migotanie (ang. flicker, flashing effect) to termin określający postrzeganie przez człowieka szybkich i zwykle znacznych zmian jasności emitującego światło obiektu, jakim jest np. ekran monitora. Długotrwałe obserwowanie migoczącego ekranu – nawet jeśli migotania praktycznie nie zauważamy – powoduje zmęczenie wzroku i może powodować bóle głowy oraz utrudniać koncentrację, co przekłada się na ogólne zmęczenie.
fot. mat. prasowe
BenQ GW2765HT
Monitory z tradycyjnym podświetlaniem diodami LED niezauważalnie dla oka migocą – tym bardziej, im bardziej zmniejsza się jasność podświetlenia. Migotanie wynika z prostego faktu, że zmniejszenie jasności ekranu podświetlanego diodami LED uzyskujemy nie poprzez zmniejszenie jasności świecenia poszczególnych diod, tylko poprzez ich naprzemienne włączanie i wyłączanie z częstotliwością ok. 200 Hz przy minimalnym zmniejszeniu jasności ekranu.
fot. mat. prasowe
Monitor BenQ GW2765HT
Aby przekonać się, na czym polega migotanie, należy na ekran monitora LED spojrzeć przez wirujące śmigło wentylatora lub na ekran smartfona w trybie nagrywania wideo. Jeśli widoczne są cienie wirującego śmigła lub przemieszczające się czarne pasy na ekranie smartfona – jest to efektem migotania obrazu. Nowe rozwiązanie podświetlania LED – BenQ Flicker-free – zastosowane przez inżynierów BenQ pozwoliło na całkowitą eliminację migotania ekranu, co znakomicie zmniejsza zmęczenie wzroku i zwiększa komfort pracy.
fot. mat. prasowe
BenQ GW2765HT - widok z boku
Low Blue Light ¬– cztery tryby do wyboru
Tryb Low Blue Light – dostępny z ekranowego menu (ang. OSD – On Screen Display) – umożliwia wybranie jednego z czterech trybów o zredukowanej niebieskiej składowej widma światła, która jest jednym z powodów zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy monitorze. Wspomniane cztery tryby pracy to MULTIMEDIA – 30% redukcja, WEB SURFING – 50%, OFFICE – 60% i READING – 70%.
Specyfikacja
fot. mat. prasowe
Specyfikacja cz.1
fot. mat. prasowe
Specyfikacja cz.2
oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)