Fabryka Petralana w Bytomiu niedługo rusza
2014-10-09 13:59
Fabryka wełny mineralnej Petralana © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Takeda Pharma zbuduje nową fabrykę
Fabryka położona jest w samym środku aglomeracji śląskiej. Istotny jest dostęp do najważniejszych surowców, m.in. dolomitu i bazaltu z pobliskiego kamieniołomu, kluczowych w procesie produkcji wełny mineralnej. W bezpośrednim sąsiedztwie fabryki znajduje się również koksownia,a gaz przez nią emitowany będzie wykorzystany przez fabrykę w procesie produkcji. Co ważne, Petralana zaoferuje około 200 miejsc pracy – obecnie trwa rekrutacja, a w procesie uczestniczy PUP w Bytomiu.fot. mat. prasowe
Fabryka Petralana - budowa
Cieszę się, że w naszym mieście powstanie znowu tak duża fabryka. Dla nas – dla Bytomia to duża szansa na rozwój, na nowe miejsca pracy i na zagospodarowanie tej dzielnicy - mówi Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.
Celem Petralany jest również pomoc mieszkańcom, nie tylko poprzez zatrudnienie, ale także inne formy wsparcia. – My nie budujemy fabryki, ale markę. Żadna marka nie może istnieć bez zaufania otoczenia, a Petralana to inwestycja stworzona przez ludzi pochodzących z Bytomia – przyznaje dr Sebastian Chachołek, Dyrektor ds. Komunikacji w Petralanie. – Tak duży zakład jak Petralana, prócz ocieplenia wielu domów i mieszkań, może także ocieplić wizerunek miasta. Umiejętnie prowadzona inwestycja, jaką jest budowa fabryki wełny mineralnej, może pociągnąć za sobą innych przedsiębiorców, skłonnych inwestować na terenie Bytomia – dodaje.
fot. mat. prasowe
Petralana w Bytomiu
W sfinansowaniu budowy fabryki Petralanie pomaga SK Bank. – Jest to dobra i nowoczesna inwestycja, która wpisuje się w strategię naszego banku, czyli finansowanie polskich przedsiębiorców polskim kapitałem. Jesteśmy wielkim bankiem, który jest w stanie samodzielnie sfinansować tak duże przedsięwzięcie. Poza tym wierzymy w ten biznes i sprawdziliśmy go. Wszystkie fabryki wełny mineralnej znajdują się na północy Polski, kamień ściągają z południa i kupują drogi gaz. Tu mamy blisko surowce i gaz koksowniczy, który jest kilkakrotnie tańszy od ziemnego. Wszystko przemawia więc za tym, że inwestycja ma szanse na powodzenie – mówi Michał Miniszewski, Dyrektor Oddziału Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa SK Bank.
fot. mat. prasowe
Fabryka wełny mineralnej Petralana
Moc wytwórcza zakładu ma wynosić 41 000 000 kg wełny mineralnej skalnej rocznie. Petralana nie zamierza się ograniczać tylko do rodzimego rynku – w planach jest również eksport do innych krajów Europy.
oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)