eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyCo piąty Polak wykupi ubezpieczenie na raka

Co piąty Polak wykupi ubezpieczenie na raka

2015-02-08 01:10

Co piąty Polak wykupi ubezpieczenie na raka

Co piąty Polak wykupi ubezpieczenie na raka © ptnphotof - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Nowotwór, udar mózgu, niewydolność nerek, choroba serca, stwardnienie rozsiane oraz transplantacja organu. To choroby, które potrafią skutecznie pokrzyżować plany życiowe. Grupa ubezpieczeniowa Genworth w ramach corocznego badania Genworth Customer Focus zapytała Polaków, w jaki sposób poradziliby sobie w razie zachorowania na którąś z nich.

Przeczytaj także: Polski Ład czyli (nie)korzystne zmiany podatku dochodowego dla firm

Badanie Genworth Customer Focus zostało zrealizowane w grudniu minionego roku przez. Firma SMG YouGov przepytała reprezentatywną grupę 1002 dorosłych Polaków w wieku 16-60 lat.

Badanie dowodzi, że Polacy czują się niepewnie. Polakom brak bowiem przekonania, czy państwowa opieka zdrowotna jest w stanie zapewnić im odpowiednią diagnostykę i leczenie w sytuacji zachorowania na raka. By zdobyć pieniądze na leczenie, gotowi są prosić o pomoc organizacje charytatywne i pozarządowe (41% respondentów). Mają też coraz większą świadomość innych kosztów, które nie są kosztami leczenia, ale wynikają z choroby, takich jak czasowa niezdolność do pracy połączona z utratą zarobków, koszt dodatkowej opieki nad dziećmi, koszt dojazdów na zabiegi poza miejsce zamieszkania. By chronić przed tymi kosztami siebie i swoją rodzinę, gotowi są wykupić ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka (34% respondentów).
„Największą barierą w leczeniu chorób onkologicznych nie jest dziś brak nowoczesnych form terapii, innowacyjnych leków czy doświadczonych, gotowych nieść pomoc lekarzy. Barierą jest ograniczony dostęp do specjalistów oraz brak wystarczających środków finansowych. Gdy nowoczesne terapie nie są refundowane, z kosztami leczenia i towarzyszącymi chorobie wydatkami, pacjenci muszą poradzić sobie sami. Jedni liczą wtedy na pomoc materialną rodziny, przyjaciół lub organizacji charytatywnych, inni korzystają z wykupionej wcześniej polisy i zgłaszają się po świadczenie” – mówi Aneta Podyma, Dyrektor Zarządzający Genworth w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

„Według badania Genworth co dziesiąty Polak jest już objęty ochroną ubezpieczeniową na wypadek poważnej choroby. Kolejnych 8 milionów osób rozważa wykupienie ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka jeszcze w tym roku. Świadczy to o rosnącej świadomości nagłych zachorowań, obawie przed brakiem dostępu do leczenia oraz jego wysokimi kosztami. W walce z poważną chorobą najważniejszy jest szybki dostęp do specjalisty, diagnoza i rozpoczęcie terapii. Rolą ubezpieczyciela jest wtedy niezwłoczne dostarczenie środków w momencie potwierdzenia się diagnozy” – dodaje Aneta Podyma.

Gdzie Polacy szukają ratunku w przypadku zdiagnozowania u nich poważnej choroby?


Z 8 do 10 milionów wzrosła liczba Polaków, którzy w przypadku zdiagnozowania u nich poważnej choroby, której koszt leczenia przekracza 100 000 zł i nie jest refundowany przez NFZ, zwróciliby się o pomoc do organizacji charytatywnych i pozarządowych.

 

1 2 3

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: