eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyKoniunktura przemysłowa II 2015

Koniunktura przemysłowa II 2015

2015-02-25 12:12

Przeczytaj także: Koniunktura przemysłowa I 2015


W lutym najbardziej korzystnie koniunkturę w handlu hurtowym oceniają jednostki z województwa świętokrzyskiego i opolskiego. Najbardziej pesymistyczne oceny w tym zakresie zgłaszają podmioty z województwa lubuskiego.

Najbardziej optymistycznie koniunkturę w handlu detalicznym oceniają w lutym przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie wielkopolskim i mazowieckim. Najbardziej pesymistyczne oceny w tym zakresie zgłaszają przedsiębiorstwa z województwa opolskiego.

W połowie województw podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają w lutym koniunkturę pozytywnie, a w połowie – negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny w tym zakresie, gorsze od notowanych w ubiegłym miesiącu, zgłaszają jednostki mające siedzibę w województwie podlaskim i łódzkim.

Najbardziej korzystne oceny koniunktury, lepsze od formułowanych w styczniu, sygnalizują podmioty, których siedziba znajduje się w województwie opolskim i kujawsko-pomorskim.

W większości województw podmioty z sekcji działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią oceniają w lutym koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistycznie oceniają koniunkturę podmioty z województwa lubuskiego. Najbardziej korzystne oceny koniunktury zgłaszają jednostki, których siedziba znajduje się w województwie podkarpackim.

W większości województw podmioty z sekcji informacja i komunikacja oceniają w lutym koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistycznie oceniają koniunkturę firmy mające siedzibę w województwie podkarpackim, podlaskim i łódzkim.

Tylko podmioty z województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego formułują negatywne oceny koniunktury.

7. Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI)


Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w lutym na poziomie zbliżonym do wskaźnika odnotowanego przed miesiącem i przed rokiem.

W lutym dla wszystkich składowych wskaźnika syntetycznego utrzymują się wartości podobne do sygnalizowanych w poprzednim miesiącu (poza składową dla handlu, która nieznacznie rośnie). W skali roku wzrastają wszystkie składowe wskaźnika (z wyjątkiem malejącej składowej w usługach), w naj-większym stopniu – w budownictwie.

W porównaniu z poprzednim miesiącem rośnie wskaźnik ocen diagnostycznych, natomiast nieznacznie maleje wartość składowej prognostycznej. W skali roku wartości składowej diagnostycznej wzrosła, natomiast składowa prognostyczna utrzymuje się na poziomie zbliżonym do odnotowanego w lutym 2014 r.

poprzednia  

1 ... 5 6

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: