eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyWakacje 2015: co planują Polacy?

Wakacje 2015: co planują Polacy?

2015-05-05 00:49

Przeczytaj także: Wakacje 2015 według polskiego podróżnika


Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl:
– Według statystyk Travelplanet.pl od dłuższego czasu na zakup dodatkowego pakietu ubezpieczeń bezpośrednio przy rezerwowaniu wakacji decyduje się mniej więcej co trzeci z klientów, a średnia kwota ubezpieczenia wynosi 150 zł na rezerwację. W latach 2013 i 2014 odsetek turystów ubezpieczających się już w momencie zakupu wycieczki był podobny. Ale przy dużym wzroście liczby wyjazdów turystycznych z biurami podróży w 2014 roku należy zaznaczyć, że w wartościach bezwzględnych dodatkowe ubezpieczenie wykupiło jednak więcej turystów. Z danych wynika, że polscy turyści o dodatkowych pakietach pamiętają znacznie częściej wyjeżdżając na narty i snowboard, niż wylatując na letnie wakacje, połączone z plażowaniem.


Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

  • Kryterium wyboru nie powinna być cena, lecz jej stosunek do zakresu polisy.
  • Dobre ubezpieczenie obejmuje ochroną cały zakres naszych aktywności – jeśli lubimy nurkować, powinniśmy wybrać produkt z ochroną rozszerzoną o ryzyka z tym związane.
  • Polisa powinna obejmować również odpowiedzialność cywilną.
  • Warto zwrócić uwagę, by suma ubezpieczenia była wysoka, a ewentualna franszyza – niska.
  • Istotny jest również tryb rozliczenia pomiędzy ubezpieczycielem a szpitalem (lub inną instytucją). Rozliczenia bezgotówkowe, czyli takie, w których ubezpieczyciel od razu pokrywa koszty leczenia są najwygodniejsze. Natomiast w przypadku gotówkowych będziemy musieli sami pokryć wszelkie należności, które dopiero później zwróci nam ubezpieczyciel.

Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors:
– Ubezpieczenia NNW i OC są często niedoceniane, zwłaszcza w czasie letnich wyjazdów. Bez względu na porę roku, warto jednak pamiętać, że jeśli w czasie spektakularnego skoku do basenu doznamy urazu lub korzystając z wypożyczonego sprzętu nieopatrznie zniszczymy go, może nas to drogo kosztować.

Dokonując wyboru polisy należy także zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia oraz na to, w jakim stopniu pokrywa koszty leczenia, np. czy uwzględnia dojazd lekarza do chorego oraz finansowanie lekarstw. Ważnym zapisem jest również pokrycie wydatków związanych z transportem do miejsca pobytu lub placówki medycznej. W przypadku osób z poważnymi urazami, przejazd karetką lub specjalnym samolotem z asystą medyczną może kosztować, w zależności od odległości, dziesiątki tysięcy złotych. Najlepiej dostosować zakres ochrony do planowanej aktywności, np. osoby lubiące sport lub piesze wędrówki powinny szukać produktów, które w razie kontuzji lub zagubienia pokrywają koszt ewentualnej pomocy czy akcji poszukiwawczej. Warto także, by taka ochrona obejmowała nie tylko nas, ale również naszą rodzinę.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Tanie wakacje to nie mit.

    Magda Kajzer / 2015-05-05 14:20:26

    Wakacje nie muszą być drogie, wszystko zależy od tego, co planujemy. Nie trzeba na nie się nawet zadłużać ani specjalnie oszczędzać. Mamy całą masę możliwości - os autostopu, przez porównywarki miejsc noclegowych aż po cuchsurfing. Wspomniane wakacje w czerwcu to doskonała opcja, wtedy jest naprawdę tanio - szczegółowo piszę o tym na http://wakacyjnapolisa.pl/tanie-wakacje-przed-sezonem/, zapraszam do lektury. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: