Niestałe kobiety porzucają branżę IT
2006-01-02 00:37
Aż 88% respondentek przyznało, że nużyła je rutyna pracy od 9 do 17, a 43% z nich powiedziało, że nie wyobrażały sobie spędzać w biurze 8 godzin dziennie do 2010 roku.
Przeczytaj także: Firmy szpiegują pracowników
„Wiele kobiet spróbowało życia korporacyjnego i zdecydowały, że są lepsze sposoby odciśnięcia swojego piętna na losach świata, niż praca w działach IT” – podsumował Paul Taylor, dyrektor departamentu IT w firmie Hudson UK.Wśród powodów, dla których kobiety decydują się rezygnować z pracy w sektorze IT wymienić trzeba nie tylko większą potrzebę pielęgnacji życia rodzinnego, ale także chęć samodzielnego kierowania swoimi działaniami. W firmach IT często narzucana jest po prostu konwencja pracy. Panie po prostu chcą same decydować o tym kiedy, jak i gdzie pracują i dlatego coraz częściej decydują się na otwieranie własnych firm, które dają im większą niezależność.
Jeszcze jedną istotną kwestią jest fakt, że kobiety zatrudnione w sektorze IT nie widziały dla siebie perspektyw awansu i rozwoju.
Przeczytaj także:
4-dniowy tydzień pracy? 65% polskich pracowników jest na tak
![4-dniowy tydzień pracy? 65% polskich pracowników jest na tak [© kp yamu Jayanath z Pixabay] 4-dniowy tydzień pracy? 65% polskich pracowników jest na tak](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/rynek-pracy/4-dniowy-tydzien-pracy-65-polskich-pracownikow-jest-na-tak-262936-150x100crop.jpg)
oprac. : 4Press