5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP
2015-09-02 13:25
![5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP [© Mathias Rosenthal - Fotolia.com] 5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/decyzje-biznesowe/5-dowodow-na-pozytecznosc-nowoczesnego-ERP-162430-200x133crop.jpg)
ERP © Mathias Rosenthal - Fotolia.com
Przeczytaj także: 4 korzyści z wdrożenia systemu ERP w produkcji
Równocześnie należy stale pamiętać, że ilość danych rośnie. W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez firmy Epicor Software oraz Redshift, dyrektorzy finansowi zostali poproszeni o wskazanie czynników, które będą miały największy wpływ na finanse i księgowość w ich firmie w przeciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Najczęstszymi odpowiedziami były Big Data (28 proc. ankietowanych) oraz inwestycje w nowe, bardziej zaawansowane oprogramowanie IT dla finansów.Wielu firmom podejmowanie działań w tym kierunku może wydać się zbyt przytłaczające, podobnie jak proces tworzenia efektywnych strategii i wykorzystania odpowiednich systemów w celu ich realizacji. Dzisiejszy biznes wymaga szybkiego działania oraz obecności oprogramowania wspierającego skuteczne podejmowanie decyzji. Roczny biznesowy cykl planowania, budżetowania i prognozowania robi się zbyt ograniczony – firmy nie powinny zajmować się planowaniem i budżetem jedynie w takim ujęciu. Responsywność i szybkie podejmowanie decyzji stają się obecnie kluczowe.
W celu wspierania procesu podejmowania decyzji i działań, nowoczesne platformy ERP umożliwiają firmom analizowanie warunków biznesowych. Przyczynia się to do powstawania lepszych biznes planów, możliwości monitorowania i mierzenia postępów oraz uzyskania wglądu we wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Stare systemy ERP mogą nie być w stanie pomóc Ci w podejmowaniu właściwych decyzji w odpowiednio szybkim czasie, spowalniając tym samym rozwój firmy. Oto pięć powodów, dla których warto wdrożyć nowoczesne oprogramowanie biznesowe:
- Jedno źródło wiedzy: Decyzje podejmowane na podstawie jasnych, spójnych informacji o kondycji firmy, sprzyjają osiągnięciu przewagi konkurencyjnej. Gdy wszystkie dane są konsekwentnie przechowywane w jednym miejscu, a dostęp do nich jest niezależny, bez względu na to czy są wykorzystywane do tworzenia raportów finansowych, kontroli operacyjnej, budżetowania czy planowania, firmy są w stanie zapewnić najwyższą jakość obsługi klienta. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza na dużych, złożonych i szybko zmieniających się rynkach.
- Dokładny wgląd do aktualnych danych: Przedsiębiorstwa nigdy wcześniej nie potrzebowały dostępu do informacji w celu lepszego podejmowania decyzji w takim stopniu, jak obecnie. Firmy powinny mieć możliwość generowania raportów w każdym momencie oraz na dowolnym urządzeniu przenośnym, tak aby osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji mogły uzyskać wgląd w aktualny stan wszystkich procesów zachodzących w firmie, jak również wybranych obszarów, które chcą zbadać. Dostęp do dokładnych danych we właściwym czasie może pomóc menedżerom wprowadzać ulepszenia w dowolnym momencie. Możliwość szerszego analizowania szczegółowych informacji, dostarcza konkretnych danych, niezbędnych do podejmowania najbardziej trafnych decyzji, bez konieczności opierania się na „przeczuciach”.
![Jaka przyszłość czeka systemy ERP? 2020 rok przyniesie zmiany [© DOC RABE Media - Fotolia.com] Jaka przyszłość czeka systemy ERP? 2020 rok przyniesie zmiany](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/ERP/Jaka-przyszlosc-czeka-systemy-ERP-2020-rok-przyniesie-zmiany-227441-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)
-
Moricone / 2015-09-10 18:46:27
Czasem ERP to za mało. Firma, w której pracuje (ogromna hurtownia) rosła z roku na rok i trochę brakowało nam kompleksowych rozwiązań. Decyzją szefostwa wdrożono oprogramowanie (www.aurabusiness.pl), które współpracuje z ERP, a dodatkowo klient może sam skonfigurować produkt, a my nie tracimy czasu na przeszukiwanie bazy wszystkich części, bo wszystkie informacje odnośnie zamówienia, podsumowanie ceny, itd. wskakuje samo na ekranie. [ odpowiedz ] [ cytuj ]