Dla kogo praca od ręki?
2015-10-01 10:35
Dla kogo praca od ręki? © thinglass - Fotolia.com
Przeczytaj także: Coraz więcej ofert pracy dla mężczyzn. Chętnych brak
Typowy proces rekrutacyjny nie odchodzi wprawdzie do lamusa, ale wśród rekruterów coraz bardziej zauważalna jest tendencja do wyszukiwania pracowników w serwisach rekrutacyjnych i bezpośredniego docierania do nich z ofertą pracy.To skuteczny sposób na znalezienie dobrego specjalisty czy managera. Nie dość, że w ten sposób ogranicza się czas i koszty rekrutacji, to jeszcze niemal od razu można trafić na kandydata posiadającego pożądane kwalifikacje. GoldenLine postanowiło przeanalizować statystyki swojej Wyszukiwarki Kandydatów GoldeLine i na tej podstawie określić, jacy pracownicy poszukiwani są w pierwszej kolejności i jakim poziomem znajomości języka obcego powinni się legitymować.
Handlowiec potrzebny wszędzie
IT, Handel, Marketing, Finanse i HR. Każda z tych pięciu branż na gwałt poszukuje przedstawicieli handlowych. Największe zapotrzebowanie zgłasza tu sektor marketingowy - niemal połowa generowanych przez niego ogłoszeń dotyczy właśnie specjalistów ds. handlu.
Najrzadziej, choć także często, w branży finansowej 15%. Najbardziej aktywne pod kątem szukania pracowników były województwa: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie, dolnośląskie, łódzkie i pomorskie. Wśród nich handlowców najczęściej szukano w śląskim 22% wszystkich szukanych specjalności, a najrzadziej w łódzkim 12%.
Od przedstawicieli handlowych oczekuje się znajomości języków obcych. Aż 44% rekruterów szukało na to stanowiska osób z dobra znajomością języka angielskiego oraz 16% ze znajomością biegłą i 10% z podstawową. Handlowców z biegłym językiem niemieckim z kolei szukało 10% rekruterów, a 6% z dobrym.
fot. thinglass - Fotolia.com
Dla kogo praca od ręki?
Kierownikiem być
We wszystkich branżach szukano też managerów średniego szczebla. Najwięcej kierowników szukano w branży finansowej 18% a najmniej w marketingowej 4%. Wśród województw dominowały małopolskie i łódzkie – po 8%, w mazowieckim 5%, a w pozostałych po 4%. Od managerów pracodawcy oczekują znajomości języka angielskiego w większości przypadków na poziomie dobrym 44%, biegłym w 28%, podstawowym tylko 3%. Pracownika na stanowisko kierownicze z dobrą znajomością języka niemieckiego szukało 9%, a 5% z biegłą.
Przydatne linki:
Oferty pracy
Zdolności analityczne
Pracowników działów analiz także szukały wszystkie wymienione wyżej branże. W tym zakresie dominowały: finansowa 7% i IT 5%. Analityków najczęściej szukano w województwie mazowieckim 7%. Od analityków oczekuje się znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym w 47% przypadków, biegłego w 32%, podstawowego w 6%. Dodatkowo rekruterzy szukali na to stanowisko osób z dobrym niemieckim 6% oraz dobrym francuskim 4%.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)