Zdanie pracodawcy ważniejsze niż pracownika
2015-10-26 09:28

Opinia pracownika nie ma znaczenia? © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Komunikacja wewnętrzna kuleje. Pracownicy nie wiedzą, jak pandemia wpływa na firmę
Polscy pracodawcy najczęściej utrzymują, że komunikacja interpersonalna w ich firmie ma się świetnie. Tyle teorii. Praktyka pokazuje bowiem, że bywa inaczej. Jak? Sprawdził to portal opinii o pracodawcach GoWork.pl, który zapytał swoich użytkowników, czy przełożeni dyskutują z nimi o kwestiach związanych z pracą. Wyniki sondażu pokazały, że w ponad połowie przypadków szefowie nie są nawet w najmniejszym stopniu zainteresowani opinią swoich podwładnych.– Niestety, w wielu firmach wciąż funkcjonuje przestarzały model zarządzania, w którym szef pełni rolę nieomylnego wodza, którego decyzjom wszyscy muszą się podporządkować – tłumaczy Kamila Małocha, przedstawicielka GoWork.pl.
Jak podkreśla, jeżeli zablokujemy pracownikom możliwość swobodnej wypowiedzi, swój żal wyładują gdzie indziej.
– To prawda, że na naszym portalu częściej spotkać się można z krytycznymi komentarzami na temat firm. Pracownicy piszą o tym co im się nie podoba, ale też jak ich zdaniem należy działać sprawniej. Gdyby pracodawcy potrafili słuchać, z pewnością uniknęliby krytyki w sieci – mówi.
Na szczęście coraz więcej firm, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pracownik może wnieść do firmy. Skutki są różne. 26,60 proc. pracowników przyznaje, że ich pracodawcy zdarza się pytać o opinię, ale zwykle i tak nic z tego nie wynika. Sytuacja, w której szef i pracownik regularnie wymieniają się pomysłami i uwagami dotyczy niewiele ponad 14 proc. pracowników, a zaledwie 8,54 proc. przyznaje, że konsultowane są z nimi najważniejsze kwestie.
fot. mat. prasowe
Opinia pracownika nie ma znaczenia?
Ponad połowa pracowników uważa, że ich zdanie nie ma żadnego znaczenia dla przełożonych.
Informacje o badaniu
W ankiecie przeprowadzonej w dniach 14 – 19 października przez GoWork.pl udział wzięło ponad 7 tys. pracowników.
![Feedback: co to jest i jak go udzielać? 3 sprawdzone metody [© Monkey Business - Fotolia.com] Feedback: co to jest i jak go udzielać? 3 sprawdzone metody](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/feedback/Feedback-co-to-jest-i-jak-go-udzielac-3-sprawdzone-metody-239860-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)