Rusza Wypoczynek.pl
2006-01-12 00:10
Przeczytaj także: Polskie kobiety a oferty wakacyjne
Internauci serwisu Wypoczynek.pl mają możliwość skorzystania z wielofunkcyjnej wyszukiwarki, pozwalającej na wyszukiwanie obiektów według własnych preferencji i upodobań. Znalezienie obiektu ułatwia mapa Polski z podziałem na województwa. Wczasy i obiekty podzielone są ze względu na typ – na stronach wortalu Wypoczynek.pl możemy znaleźć propozycje wyjazdów ekskluzywnych, extremalnych, biznesowych, ale również tańszych, jakimi są imprezy dla studentów i obozy wędrowne. Co istotne – właściciele obiektów mogą samodzielnie wprowadzać do bazy swoje obiekty, za pomocą specjalnie przygotowanego formularza.„W przyszłości portal zostanie wzbogacony o nowe pozycje – m.in. o przewodnik po ciekawych miejscach w Polsce oraz o narzędzie pozwalające internautom na wprowadzenie własnych opinii o obiektach, w których mieli okazję przebywać. Serwis będzie dostępny w wersjach językowych – angielskiej i niemieckiej” - zapowiada Paweł Wróbel, Content Manager portalu Wakacje.pl.
Z analiz dostarczonych przez Polski Instytut Turystyki wynika, że w 2005 roku Polskę odwiedziło 15,2 mln turystów zagranicznych, czyli o niemal 1 mln więcej niż w roku 2004. Według prognozy PIT, w 2006 liczba ta wzrośnie do 16,1 mln.
„Uważna obserwacja trendów rynkowych w ostatnich latach pozwoliła nam wyciągnąć optymistyczne wnioski. Rośnie nie tylko liczba wszelkiego rodzaju obiektów turystycznych, ale również ich standard, zwłaszcza w segmencie hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Polacy coraz częściej szukają ofert luksusowych, posiadających atrakcje SPA, clinic beauty i welness. Jest to związane m.in. z modą na zdrowy, aktywny tryb życia” – tłumaczy Aleksandra Kaźmierczak z Działu Marketingu i Reklamy Wakacje.pl
Nie bez znaczenia są wysokie kwoty, jakie Polacy i zagraniczni turyści wydają na wypoczynek w Polsce. Kwoty, jakie zostawili zagraniczni turyści w 2005 opiewają na 6,1 mld dolarów, z czego ponad 3 mld stanowiły wydatki na opłacenie miejsc noclegowych. Rozwój hotelarstwa bezsprzecznie wpływa na rozwój zaplecza gastronomicznego i sportowo-rekreacyjnego, co zachęca obcokrajowców do przyjazdu i wypoczynku właśnie w Polsce.
Panujące optymistyczne nastroje w sektorze polskiego biznesu turystycznego wynikają również z możliwości coraz łatwiejszego i szybszego podróżowania z Polski i do Polski. Jest to związane z wejściem Polski do UE, co nie tylko spowodowało znaczne wpływy dewizowe i korzystne zmiany w infrastrukturze, ale również z rozwojem polskiego lotnictwa czarterowego i bogatej sieci połączeń do portów w krajach europejskich. Do podróży zachęcają również częste promocje tanich linii lotniczych – za symboliczną złotówkę nie włączając opłat lotniskowych można udać się w podróż do popularnych miast europejskich.
oprac. : eGospodarka.pl