Pamiątki z podróży, czyli z czego ogołacamy hotele?
2015-11-16 10:47
71% Polaków zabiera ze sobą „pamiątki” z hotelu © Kenishirotie - Fotolia.com
Przeczytaj także: W listopadzie spora szansa na tanie noclegi
Dlaczego Polacy wyjeżdżają z hotelu z „pamiątkami”?
Do zabierania przedmiotów z hotelowych pokoi przyznało się aż 71% przepytanych przez KAYAK Polaków. Zapytani o powody takiego postępowania przeważnie (46%) odpowiadają, że zabrane rzeczy wykorzystują w dalszej podróży, dla co czwartej osoby mają one wartość pamiątkową, a niemal co piąty przyznaje się, że powodem przywłaszczania sobie mienia hotelowego są skłonności do kleptomanii. Najmniejsza grupa (10%) twierdzi, że docenia ciekawy styl wystroju pokoi hotelowych.
Co ląduje w walizkach podróżnych?
Niektórzy z nas uważają, że samo uiszczenie opłaty za nocleg sprawia, iż pewne rzeczy nam się należą. Dobrze jest jednak pamiętać, że granica pomiędzy ty, co wypada zabrać z pokoju hotelowego, a tym, co może być uznane za kradzież jest dość płynna. Aby ułatwić podróżnym właściwy osąd sytuacji, KAYAK.pl podzielił przedmioty cieszące się największą popularnością na dwie kategorie.
Do pierwszej „dozwolonej” kategorii należą ulubione zdobycze polskich gości, czyli przybory toaletowe. Do domu zabiera je aż 60% ankietowanych. Trochę rzadziej w ich walizkach lądują takie przedmioty, jak pasta do zębów (42%), kapcie (30%) czy notatniki i długopisy (27%). Goście, którzy opuszczają hotel wyposażeni w wyżej wymienione rzeczy, nie muszą się jednak niczym przejmować.
fot. mat. prasowe
Najczęściej zabierane „dozwolone” przedmioty
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku przedmiotów z drugiej, „niedozwolonej” kategorii, które zdecydowanie nie powinny opuszać hotelu. Aż 43% z 71% ankietowanych, którzy przyznali się do kolekcjonowania hotelowych „pamiątek”, nigdy nie wraca do domu z „niedozwolonymi” przedmiotami. Wyniki ankiety pokazują, że najwięcej zakazanych łupów znika z łazienek - aż 40% gości nie wyrusza do domu bez suszarki, 38% docenia jakość hotelowych ręczników, a 35% pakuje do walizki wieszaki. 14% ankietowanych przyznało się do zabierania tabliczki „Nie przeszkadzać”.
fot. mat. prasowe
Najczęściej zabierane „niedozwolone” przedmioty % ankietowanych,
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)