"Nienawidzę swojej pracy" – taki wpis najczęściej spotkamy na Twitterze
2015-12-30 13:26
Przeczytaj także: Twitter, Facebook i YouTube II 2015
Nie śpię, bo nienawidzę pracy
Ryzyko zawodowe to nie jedyny problem związany ze wzmożoną aktywnością pracowników w mediach społecznościowych. Publiczna krytyka własnego miejsca pracy może świadczyć o wypaleniu zawodowym, olbrzymim stresie lub nawet o problemach zdrowotnych i psychologicznych spowodowanych niezadowoleniem z własnej kariery zawodowej.
Z monitoringu social media w IMM wynika, że aż 55% komentarzy, w których Polacy zadeklarowali niezadowolenie z pracy lub z przełożonego, zawiera dodatkowo słowa silnie nacechowane negatywnymi emocjami.
fot. mat. prasowe
Nienawiść do pracy - mem
Komentarze są często wulgarne, bądź wyrażają olbrzymią frustrację wywołaną trudnościami zawodowymi. „Ja pier**** zaraz coś roz**** nienawidzę tej pracy”, „jak ja k*** momentami nienawidzę tej pracy”, „zasnąć nie mogę, nienawidzę mojej **** pracy!!! :(„ - czytamy na Twitterze. Inni dodają: „Nienawidzę swojej pracy. W sobotę, w swoje urodziny muszę pracować a wszyscy będą się gdzieś bawić”; „Nienawidzę tej pracy. Chcę na urlop”; „Nienawidzę tej pracy i ludzi. Udław się **** idioto”. To tylko niektóre z wpisów, które są dowodem na zdemotywowanie, wypalenie zawodowe bądź ogólne zniechęcenie do wykonywania codziennych obowiązków w pracy.
Informacje o badaniu:
Raport oparto na monitoringu mediów społecznościowych w aplikacji AMI w dniach 01.01 – 28.12.2015 r. Monitorowano frazę „nie lubię swojej pracy” i kilkanaście deklaracji bliskoznacznych.
Autor badania: Łukasz Jadaś, ekspert ds. badań internetu i mediów społecznościowych,
1 2
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)