Wielka Gra, Teleranek, Pegaz: wielkie powroty oczami internautów
2016-03-11 12:41
Przeczytaj także: Telewizja bez kobiet, debata publiczna to męska rzecz?
Polacy podjęli prawie 22 tys. różnego rodzaju interakcji w tym temacie, takich jak udostępnienie, polubienie czy włączenie się do dyskusji. „#Teleranek po 7 latach przerwy wraca na antenę @TVP.Powodzenia w walce o kolejne pokolenie dzieciaków!”, "Zawału prawie dostałam Udało się! #WielkaGra” czy „Aż się łezka w oku zakręciła oglądając WiadomosciTVP ,Teleranek, Pegaz. Tego brakowało” – komentowali użytkownicy social mediów.
Najmniej komentarzy wywołuje dyskusja o „Sondzie”, programie popularno-naukowym emitowanym od 1977 do 1989 roku. Może warto byłoby przeprowadzić sondę dlaczego? Podobnie było w przypadku programu „Pegaz” (najstarszego z wyżej przedstawionych, bo po raz pierwszy wyemitowanego w 1959 roku) poświęconego kwestiom związanym z kulturą i sztuką, na którego temat w badanym okresie pojawiło się zaledwie 7% informacji.
fot. mat. prasowe
Logo Sondy i Pegaza
Poznam Pana/Panią
Jak czytamy na portalu pudelek.pl, do ramówki ma wrócić również sławna „Randka w ciemno” i teleturniej „Koło fortuny”. Tak chce lud – chleba i igrzysk – czytamy w internetowym wydaniu Super Expressu. Według badań dostępnych na portalu 19% Polaków jeszcze raz chce zakręcić „Kołem fortuny”, a 14% umówić się na randkę z nieznajomym. W czasach Tindera ciężko sobie wyobrazić bardziej „ciemną” randkę niż tę internetową, ale może być to ciekawe doświadczenie dla współczesnych nastolatków. Taki powrót do przeszłości, kiedy to jeszcze większość ludzi rozmawiała ze sobą w świecie realnym, a nie wirtualnym. Jak czytamy na portalu pudelek.pl swoją ciekawość powrotem programu wyraża sam były prowadzący – Jacek Kawalec. „Darzę ten program wielkim sentymentem. To może być bardzo ciekawe, jak mógłby wyglądać ten program dziś, w czasach, gdy właściwie cały internet to jedna wielka randka w ciemno”.
fot. memy.pl
Randka w ciemno - mem
fot. mat. prasowe
Wielka Gra - memy
Przeszłość kontra teraźniejszość i przyszłość
Internauci znaleźli już jakiś czas temu skuteczne substytuty programów telewizyjnych. To youtuberzy stali się głównym źródłem ciekawostek i nowinek naukowo-technologicznych, którzy w profesjonalny sposób pod względem merytorycznym i technicznym przekazują wiedzę, której nie znajdziemy w telewizji. Popularne są m.in. „Polimaty” prowadzone przez Radka Kotarskiego czy kanał Darka Hoffmana ukazujący ciekawostki i zagadki ze świata nauki, czyli SciFun, które zdobyły już grubo ponad 140 tys. fanów na Facebooku.
Wprowadzenie nowych programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę jest ważnym elementem edukacji, jednak bardzo trudnym, ponieważ obecnie widz jest przyzwyczajony do innego rodzaju mediów. Czy nowa odsłona kultowych programów, porwie i zafascynuje współczesnego widza?
fot. mat. prasowe
Mark Zuckerberg
Karolina Masalska, Specjalista ds. PR, Małgorzata Kilian, Asystent ds. PR
Przeczytaj także:
Wiadomości TVP 1 nie dla kobiet? Gdzie jest równouprawnienie?
1 2
oprac. : eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
Wielka Gra, Randka w ciemno, Koło fortuny, Teleranek, TVP, monitoring mediów, ramówka TVP, Jacek Kurski
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)