Turystyka medyczna będzie zatrudniać?
2016-06-01 12:16
Przybywa ofert pracy w turystyce medycznej © Photographee.eu - Fotolia.com
Przeczytaj także: Usługi dla biznesu potrzebują pracowników. Podwyżki planuje 50% firm
Zasadniczym wymogiem stawianym pracownikom tej branży jest dysponowanie podstawową wiedzą z zakresu usług medycznych. Na tym jednak nie koniec. Pracodawcy chcą współpracować z osobami, które znają branżę turystyczną i rynek medyczny nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Niezbędna wręcz okazuje się również znajomość języków obcych w mowie i piśmie, przede wszystkim angielskiego, ale także niemieckiego, rosyjskiego, czy szwedzkiego. Zdecydowanym atutem jest wyższe wykształcenie zdobyte na takich kierunkach, jak medycyna, turystyka czy zarządzanie.Turystyka medyczna jest jedną z form turystyki zdrowotnej, której celem uzyskanie pomocy medycznej w sąsiednich bądź odległych krajach – najczęściej w ramach globalnego trendu łączenia leczenia z odpoczynkiem. Rynek ten stale się rozwija, jeszcze kilka lat temu na próżno było szukać ofert pracy w tej branży – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Zarządzający internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com. Dziś specjalistyczne firmy zajmujące się tą dziedziną szukają coraz więcej wykwalifikowanych ekspertów, specjalizujących się głównie w sprzedaży.
Obiecujący kandydat może liczyć na uposażenie od 2,5 tys. zł brutto do nawet 5 tys. zł netto w zależności od stażu, doświadczenia i powierzonych zadań. Do jego obowiązków należą przede wszystkim kontakty z klinikami i placówkami medycznymi, nawiązywanie i pielęgnowanie współpracy, przygotowywanie ofert usług medycznych.
fot. Photographee.eu - Fotolia.com
Przybywa ofert pracy w turystyce medycznej
Szacuje się, iż liczba turystów medycznych w Polsce oscyluje w granicach 250 - 300 tys. Większość z nich przybywa z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Rosji i Ukrainy. Ta liczba będzie wzrastać, a z tym wraz także liczba ofert pracy. Wraz z rozwojem turystyki medycznej wzrośnie nie tylko zapotrzebowanie na specjalistów ds. sprzedaży czy koordynacji usług medycznych, ale także na opiekunów pacjenta, swoistych medycznych concierge’ów, z dobrą znajomością języków obcych – dodaje Beata Szilf-Nitka.
Co ciekawe w internetowych giełdach pracy w maju pojawiło się 12 ofert pracy dotyczących tzw. opiekunów pacjenta. Pracodawcy, którymi najczęściej są wyspecjalizowane agencje oraz placówki medyczne poszukują pracowników, których obowiązki nie ograniczą się tylko do opieki nad pacjentem, ale także organizacji pobytu, w tym wyszukiwanie ciekawych propozycji dodatkowych atrakcji, takich jak zwiedzanie, zakupy czy aktywny wypoczynek połączony z ewentualną rehabilitacją.
Przydatne linki:
Oferty pracy
Globalny rynek turystyki medycznej wciąż się rozwija. Według raportu stworzonego przez Grail Research, jego wartość osiągnęła już 100 mld dol. Natomiast Polska zamyka drugą dziesiątkę państw uszeregowanych pod względem atrakcyjności oferty dla zagranicznych turystów, poszukujących usług medycznych – wynika z zestawienia opracowanego przez International Healthcare Research Center. Rankingiem objęto zaledwie 25 krajów, które liczą się na świecie w turystyce medycznej. Polska jest jedynym krajem z regionu Europy Środkowo Wschodniej ujętym w zestawieniu.
Informacje o badaniu
Zestawienie dotyczące ofert pracy w branży turystycznej w polskim Internecie zostało przygotowane w oparciu o oferty pochodzące z 5 polskich serwisów rekrutacyjnych (infoPraca.pl, GazetaPraca.pl, Praca.pl, Pracuj.pl oraz gratka.pl)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)