Koniunktura przemysłowa VI 2016
2016-06-23 16:21
Przeczytaj także: Koniunktura przemysłowa V 2016
6. Ogólny klimat koniunktury według województw (dane wg siedziby przedsiębiorstwa)
Najbardziej korzystne oceny formułują jednostki z województw małopolskiego, zachodniopomorskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, opolskiego. Najmniej pozytywne opinie zgłasza-ją przedsiębiorstwa z województw podlaskiego i dolnośląskiego.
fot. mat. prasowe
Przetwórstwo przemysłowe i budownictwo - koniunktura wg województw
Najbardziej korzystne oceny formułują jednostki z województw małopolskiego, zachodniopomorskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, opolskiego
Jednostki z większości województw prowadzące działalność w zakresie budownictwa formułują w czerwcu pozytywne oceny koniunktury. Najbardziej korzystne oceny koniunktury zgłaszają jednostki z województwa podlaskiego, natomiast najbardziej pesymistyczne – z województwa opolskiego
Jednostki ze wszystkich województw prowadzące działalność w zakresie handlu hurtowego (poza lubuskim) oceniają w czerwcu koniunkturę pozytyw-nie. Najbardziej optymistycznie koniunkturę oceniają jednostki z województwa opolskiego.
Jednostki z większości województw prowadzące działalność w zakresie handlu detalicznego oceniają w czerwcu koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistycznie koniunkturę w handlu detalicznym oceniają w czerwcu przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim. Najbardziej pesymistyczne oceny w tym zakresie zgłaszają przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego.
W większości województw podmioty z sekcji trans-port i gospodarka magazynowa oceniają w czerwcu koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny zgłaszają jednostki mające siedzibę w województwie świętokrzyskim oraz lubuskim.
Najbardziej pesymistycznie oceniają koniunkturę podmioty z siedzibą w województwie podlaskim.
Podmioty zarejestrowane w większości województw prowadzące działalność związaną z za-kwaterowaniem i gastronomią oceniają w czerwcu koniunkturę pozytywnie. Najbardziej korzystne, ale gorsze niż przed miesiącem oceny koniunktury formułują jednostki, których siedziba znajduje się w województwie śląskim oraz pod-laskim. Najbardziej pesymistycznie i gorzej niż w maju oceniają koniunkturę podmioty z województwa lubuskiego.
W większości województw podmioty z sekcji informacja i komunikacja oceniają w czerwcu koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny koniunktury, lepsze niż przed miesiącem, odnotowują podmioty mające siedzibę w województwie podlaskim oraz zachodniopomorskim. Negatywne opinie zgłaszają firmy z województ w opolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
7. Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI)
Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w czerwcu poniżej średniej długookresowej, na poziomie zbliżonym do notowanego przed miesiącem i nieco wyższym niż przed rokiem.
Trzy składowe, dotyczące przemysłu, budownictwa i handlu, przyjmują wartości powyżej średniej długookresowej. Najwyższy poziom osiągnęła składowa dla handlu. W porównaniu z majem trzy składowe – odnoszące się do przemysłu, budownictwa i usług – pozostają na zbliżonym poziomie, natomiast wzrosły w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku. Składowa z zakresu handlu jest nieco wyższa niż przed miesiącem, ale niższa niż przed rokiem.
W porównaniu z majem wartość składowej diagnostycznej w niewielkim stopniu maleje, a prognostycznej – nieznacznie rośnie. Wskaźnik ocen diagnostycznych utrzymuje się na poziomie sprzed roku, pod-czas gdy prognostycznych kształtuje się na poziomie wyższym.
![Koniunktura gospodarcza w III 2025 [© Freepik] Koniunktura gospodarcza w III 2025](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/koniunktura-gospodarcza/Koniunktura-gospodarcza-w-III-2025-265552-150x100crop.jpg)
oprac. : e-sukces.net
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)