Oferty handlowe otrzymujemy najchętniej przez SMS
2016-07-04 10:26
Oferty handlowe otrzymujemy najchętniej przez SMS © Kitja - Fotolia.com
Przeczytaj także: SMS Premium: nieuczciwe praktyki rynkowe
SMS od dawna nie jest już tylko narzędziem służącym do prywatnej komunikacji, ale też ma bardzo ważne zastosowanie biznesowe i reklamowe. Obecnie przychodzą do nas SMS-y z awizo, z informacjami o statusie zamówienia, dowiadujemy się tą drogą o przybyciu taksówki czy o wystawieniu nowej faktury przez operatora GSM. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie SMS-ów do przesyłania wiadomości handlowych, ofert i kuponów rabatowych.Jak komunikacja to przez SMS
Polacy w wieku powyżej 15 lat uznają SMS za najbardziej odpowiednią formę otrzymywania ofert handlowych na telefon – Wskazało tak 25% uczestników badania. Na e-maila padło 14% wskazań, a na aplikacje mobilne na smartfonie – 7%. Podobna tendencja wystąpiła w każdej badanej grupie wiekowej.
Jak pokazują wyniki badania, jedna trzecia Polaków w wieku powyżej 15 lat otrzymuje na swoje telefony komórkowe oferty handlowe. Natomiast 44,3% Polaków dopuszcza skorzystanie z oferty otrzymanej SMS-em.
Oferty handlowe otrzymywane SMS-em są najbardziej zachęcające dla osób przed 30. rokiem życia, szczególnie wśród odbiorców w przedziale wiekowym od 20 do 24 lat, w nieco mniejszym stopniu dla osób w przedziale wiekowym 25–29.
Są to ludzie, którzy codziennie spędzają dużo czasu ze swoimi smartfonami. SMS, MMS, korzystanie z Internetu mobilnego to dla nich codzienność – komentuje Andrzej Ogonowski, PR & Marketing Director w SMSAPI.pl. – Pamiętajmy również, że młodsze pokolenie zazwyczaj jest ciekawsze nowinek i bardziej na nie otwarte niż ludzie starsi – dodaje ekspert.
Warto zwrócić uwagę, że nawet pomimo coraz większej popularności wśród młodych ludzi Snapchata czy Vine’a, to właśnie SMS jest przez nich wskazywany jako zachęcający kanał komunikacji reklamowej. Firmy coraz mądrzej wykorzystują SMS-y, np. działając zgodnie z zasadami permission marketingu.
Rzeczywiście, odsetek osób oceniających oferty SMS jako zachęcające maleje już w grupie wiekowej 30+. Co ciekawe, w grupie najstarszych respondentów, w wieku powyżej 59 lat, odsetek osób, które oceniały oferty SMS jako zachęcające, był wyższy niż w przedziale wiekowym 50-59.
fot. mat. prasowe
Preferowane formy otrzymywania ofert handlwych w podziale na wiek
fot. mat. prasowe
Ocenianie ofert handlowych otrzymywanych SMS-em jako zachęcających a wiek
Wykształcenie wpływa na preferencje
Na SMS jako najbardziej odpowiednią formę otrzymywania ofert na telefon najczęściej wskazywały osoby z wykształceniem wyższym – uważało tak 31% z nich. Wyraźny jest trend pokazujący, że im niższe wykształcenie respondentów, tym mniejsza akceptacja SMS-a jako odpowiedniej formy przesyłania ofert. Podobne tendencje wystąpiły wśród osób, które wskazywały na e-maile i aplikacje mobilne.
fot. mat. prasowe
Preferowane formy otrzymywania ofert handlowych - wykształcenie
Bardzo ciekawie wypada porównanie preferencji mieszkańców miejscowości o różnej liczbie mieszkańców. Najchętniej oferty wysłane SMS-em otrzymywaliby bowiem mieszkańcy mniejszych miast, liczących do 50 tys. ludności oraz największych ośrodków, zamieszkałych przynajmniej przez 200 tys. osób.
oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)