eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyZmiana pracy. Powodem głównie wynagrodzenie

Zmiana pracy. Powodem głównie wynagrodzenie

2016-12-09 10:26

Zmiana pracy. Powodem głównie wynagrodzenie

Niskie wynagrodzenie najczęstszą przyczyną zmiany pracy © bychykhin - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

6 na 10 pracowników przepytanych na potrzeby ankiety portalu Praca.pl przyznało, że w bieżącym roku pozostało u dotychczasowego pracodawcy. Czy może to oznaczać, że zmiana pracy nas nie interesuje? Czy jesteśmy zadowoleni z tego, co mamy?

Przeczytaj także: Zmiana pracy efektem pandemii? Niektórzy byli zmuszeni

Wyniki poprzedniego badania zrealizowanego przez Praca.pl faktycznie mogą wskazywać na to, że zmiana pracy jest niektórym Polakom zupełnie niepotrzebna. Niemal 4 na 10 użytkowników tego portalu wskazywało bowiem, że w pracy często towarzyszy im uśmiech, a co czwarty zadeklarował, że dobry nastrój towarzyszy mu cały czas. Dla 23% zmiana pracy okazała się nieinteresująca ze względu na dobre warunki obecnego zatrudnienia. Jednocześnie jednak okazuje się, że dla przeszło połowy ankietowanych czynnikiem powstrzymującym przed zmianami w życiu zawodowym jest po prostu strach.

A dlaczego decydujemy się zmienić pracodawcę? Wyniki ankiety wskazują, że kierują nami przede wszystkim czynniki natury ekonomicznej (45% wskazań). Ważna okazuje się również możliwość rozwoju kariery - niemal co piąty respondent wskazuje, że głównym powodem poszukiwań nowej pracy jest brak perspektyw zawodowych. Dla 13% ankietowanych decydującym czynnikiem okazuje się otrzymanie lepszej oferty.

Zmiana pracy to ważny krok, dlatego też decyzja w tej kwestii powinna być podyktowana chłodną kalkulacją, a nie emocjami – podkreśla Aleksandra Wesołowska, z portalu Praca.pl.

Przydatne linki:
Oferty pracy


Odpowiednie zaplanowanie takiego ruchu pomoże nam w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko zmiany na gorsze. Dlatego m.in. warto pomyśleć o prześwietleniu nowego pracodawcy i zyskaniu o nim jak największej liczby informacji już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

fot. mat. prasowe

Zmiana pracy

Blisko 60% badanych w tym roku pozostało w dotychczasowym miejscu pracy.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: