eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMediaNajczęściej cytowane media XII 2016

Najczęściej cytowane media XII 2016

2017-01-24 14:20

Najczęściej cytowane media XII 2016

Gazety © megakunstfoto - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w grudniu 2016 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów zaszły zmiany. Pierwsze miejsce na podium należy tym razem do Radia ZET. Na drugim miejscu uplasowała się telewizja TVN24, a na trzecie wskoczyła "Rzeczpospolita". Tuż poza podium znalazła się "Gazeta Wyborcza". Na piątym i szóstym miejscu grudniowego zestawienia znalazły się "Dziennik Gazeta Prawna" i radio RMF FM.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2016

Uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa protestu opozycji w Sejmie oraz komentarz Jarosława Kaczyńskiego: „Protest w sejmie to próba puczu”. Inne interesujące tematy to kwestie związane z ekshumacją ciał ofiar katastrofy smoleńskiej oraz spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Prasa


W grudniu najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita", przed "Gazetą Wyborczą", która wyprzedziła "Dziennik Gazeta Prawna".

Wśród najczęściej cytowanych tygodników grudnia liderem został „wSieci”, a „Newsweek” spadł na drugą pozycję. Na trzecim miejscu znalazł się tygodnik "Wprost".

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem w grudniu, podobnie jak w listopadzie był „Forbes”, za sprawą publikacji rankingu aktorów, którzy wystąpili w najbardziej dochodowych filmach 2016 roku. Drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom „Pani” oraz „Playboy”.

Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w grudniu znów najlepsza okazała się TVN24, przed TVN, która awansowała z miejsca piątego i TVPinfo. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi Kazimierza Ujazdowskiego – europosła PiS, dotyczącej opinii w sprawie kryzysu w Sejmie.

Radio


Wśród stacji radiowych, podobnie jak w poprzednim miesiącu, najczęściej cytowano Radio ZET. Na drugim miejscu znalazła się stacja RMF FM, a na trzecim PR1. Radio Zet swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat protestu opozycji w Sejmie.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Na pierwszym miejscu rankingu „Najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce” znalazło się Radio Zet.


fot. mat. prasowe

Prasa

Czołówkę najczęściej cytowanych tytułów prasowych otwiera dziennik „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem grudnia był „wSieci”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

„Forbes” kolejny miesiąc plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu miesięczników.


fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych najczęściej cytowany był TVN24.


fot. mat. prasowe

Radio

Radio ZET ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych.


Portale internetowe


Najpopularniejszym portalem internetowym w grudniu został został wPolityce.pl, za sprawą publikacji na temat ekshumacji ciała Piotra Nurowskiego. Kolejne pozycje zajmują Wp.pl oraz Onet.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w grudniu został wPolityce.pl


Media ekonomiczne


„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Najpopularniejsze były cytowania w związku ze sprawą powrotu polskiej delegacji z Londynu do Warszawy. „Dziennik Gazeta Prawna” wyprzedził "Puls Biznesu" i "Money.pl". "Forbes" spadł na miejsce czwarte.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu znalazło się Radio Szczecin, ze względu na informację na temat listu skierowanego do Zakładów Chemicznych z prośbą o wsparcie finansowe. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się "Dziennik Bałtycki" oraz "Głos Wielkopolski". Trójkę zestawienia zamyka Radio PiK.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Szczecin.


Informacje o badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie 5 530 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 grudnia 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 605 razy (2 792 razy w prasie, 1 904 w telewizji i 909 w radio).

Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, TVN Meteo, POLSAT, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów:
  • prasowych,
  • portali internetowych,
  • stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.

UWAGA: Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: