Nowy Targ we Wrocławiu. Nowa inwestycja Skanska
2017-06-30 10:48
Nowy Targ - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe
Nowy Targ to nazwa wrocławskiego placu, ale również miano, które nosić będzie powstający nieopodal niego kompleks biurowy. Budowana przez firmę Skanska inwestycja to niemal 22 tys. mkw. nowoczesnej i elastycznej powierzchni tworzonej z myślą o potrzebach biznesu. Założeniem projektu jest otworzenie tej przestrzeni także na mieszkańców tak, aby wraz z aktywnościami planowanymi na miejskim placu, ożywiona została cała okolica. Budynek ma być gotowy na przełomie II i III kwartału 2019 roku.
Przeczytaj także: City Forum z pozwoleniem na budowę
Nowy Targ to nie pierwsza wrocławska inwestycja firmy Skanska. Deweloper buduje w stolicy Dolnego Śląska już po raz szósty i nie należy mu się dziwić - ostatni ranking Forbesa mianuje Wrocław najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu. Inwestycja wzniesie się w wyjątkowym miejscu, nieopodal placu Nowy Targ, w sąsiedztwie Urzędu Miasta, a także w pobliskim sąsiedztwie Rynku i Wyspy Słodowej, gdzie regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe.Nowy Targ to siedem naziemnych kondygnacji, które dostarczą na dolnośląski rynek około 22 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Miejsca wystarczyć ma dla nawet 2,5 tysiąca pracowników. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby zapraszał do środka nie tylko tych ostatnich, ale również okolicznych mieszkańców i przechodniów. Sprzyjać temu mają kawiarnie i lokale usługowe zaplanowane na parterze budynku, od strony ulicy Świętej Katarzyny i placu Nowy Targ.
- Nasz projekt będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości płynące z lokalizacji w samym centrum miasta. Tworząc tę nowoczesną inwestycję biurową chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie połączą się dwa światy: ten historyczny z współczesnym. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu. Będzie to Nowy Targ w nowoczesnej odsłonie - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.
fot. mat. prasowe
Nowy Targ - wizualizacja 2
Na placu Nowy Targ stanęła już jedna z zaczytanych ławek, której autorem jest znana podróżniczka Beata Pawlikowska. Projekt realizowany jest z Fundacją Zaczytani.org, która promuje czytelnictwo i zachęca Polaków do przekazywania książek do szpitalnych bibliotek. Kolejne spotkanie przy zaczytanej ławce i wspólna lektura planowane jest na lipiec.
Nowoczesna architektura tuż obok Starówki
Budynek Nowy Targ to również przykład nowoczesnej i przyciągającej uwagę architektury, którą będzie można podziwiać w drodze na Stare Miasto. Na ostatnich piętrach inwestycji znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta.
- Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który „daje coś miastu” – mówi Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji, Maćków Pracownia Projektowa.
Nowy Targ jest budowany w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim.
Nowy Targ kluczowe fakty i liczby:
- Całkowita powierzchnia najmu budynku: 22 000 mkw.;
- Projekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne;
- Budynek dostarczy 188 miejsc parkingowych;
- Zakończenie budowy: Q2-Q3 2019;
- Projekt otrzyma certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności: „Obiekt bez Barier”;
- Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
- Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa.
Przeczytaj także:
Biurowiec LIXA E z pozwoleniem na użytkowanie
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)