eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramySlack vs. Microsoft Teams. Który lepszy?

Slack vs. Microsoft Teams. Który lepszy?

2018-03-22 12:17

Slack vs. Microsoft Teams. Który lepszy?

Slack vs. Microsoft Teams © fot. mat. prasowe

O komunikatorze Slack coraz częściej wspomina się jako o jednym z czołowych obecnie narzędzi do komunikacji grupowej. Jego pozycja nie jest jednak niezagrożona. Po piętach wyraźnie zaczyna mu deptać Microsoft Teams, który już wkrótce zastąpić ma Skype for Business, gwarantując taką sprawność współpracy, o jakiej podobno jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć.

Przeczytaj także: Slack kontra Microsoft Teams: wyścig trwa

Zintegrowane narzędzia do komunikacji grupowej zyskują wśród organizacji coraz większą popularność. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ są to rozwiązania, które z powodzeniem zastępują pocztę elektroniczną i komunikatory. Sięgają po nie zarówno małe i średnie firmy, jak i korporacje. Rzut oka na rynek pozwala stwierdzić, że obecnie bój o pozycję lidera toczą w tym segmencie dwa produkty: Slack oraz Microsoft Teams. Pierwszy z nich funkcjonuje od niespełna pięciu lat, drugi dopiero startuje.

Wszechstronny Teams


O Microsoft Teams głośno zaczęło być stosunkowo niedawno. Na jego popularność złożyło się kilka elementów, m.in. rozwój nowoczesnej komunikacji, popyt na zaawansowane narzędzia, wysokie oceny, których doczekał się od użytkowników oraz fakt, że jest jednym z elementów wykorzystywanej w wielu firmach usługi Office 365. We wrześniu Microsoft poinformował, że komunikator zostanie następcą Skype'a for Business, rozszerzając jego możliwości o integrację z pozostałymi narzędziami Office 365 i jeszcze łatwiejszą komunikację grupową.
- Największą siłą Teams jest pełna integracja z narzędziami Office 365. Aplikacja uzupełnia listę możliwości usługi, dzięki czemu można w niej wyświetlać informacje np. z Worda, Excela, PowerPointa, SharePointa czy OneNote'a. Można również łatwo i szybko importować pliki z OneDrive. Widać, że pracując nad nią, jej twórcy kierowali się perspektywą użytkownika. Rozwiązanie umożliwia prowadzenie konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, przesyłanie głosu i obrazu, wymianę dokumentów, planowane spotkań czy prowadzenie kalendarza. Współpraca odbywa się w czasie rzeczywistym, a wszystkie ważne dla zespołu ustalenia są w jednym miejscu – tłumaczy Konrad Nieboj, zajmujący się rozwiązaniami chmurowymi Microsoft w firmie Senetic.
Teams jest jednym z elementów Office 365. Mogą z niego korzystać użytkownicy planów Business Essentials, Business Premium oraz Enterprise E1, E3 i E5, które są dostępne od 16 zł miesięcznie.

Elastyczny Slack


Slack – podobnie jak Teams – wyróżnia prosta komunikacja i przyjazny interfejs. Usprawnia pracę zespołową, pozwalając na szybsze działanie. Użytkownicy mogą korzystać z wydzielonych kanałów tematycznych i komunikować się za pomocą czatów przypisanych do wybranych osób. Jego zaletą jest możliwość integracji z zewnętrznymi aplikacjami, które są pogrupowane w kilku kategoriach.

Narzędzie współpracuje m.in. z Google Drive czy Dropboxem. Jest dostępne w wersji bezpłatnej, w której zapewnia m.in. wykorzystanie maksymalnie 10 aplikacji i połączenia wideo 1:1. Użytkownicy mający większe wymagania mogą skorzystać z opcji „Standard” ($6.67 za miesiąc) lub „Plus” ($12,50 za miesiąc). Pierwsza z nich pozwala na nieograniczone możliwości wyszukiwania, udostępnia dowolną liczbę aplikacji, połączenia grupowe ze współdzieleniem ekranu, tworzenie kont dla gości i dzielenie kanałów. Druga oferuje ponadto m.in. dostępność na poziomie 99.99% oraz zaawansowane opcje administracyjne.

Co wybrać?


Wybór między Microsoft Teams a Slackiem nie jest prosty. Za pierwszym z nich z pewnością przemawia popularność rozwiązania Office 365, dzięki której wiele firm ma narzędzie u siebie. Bez dodatkowych opłat mogą korzystać z potężnego narzędzia do komunikacji, które jest zintegrowane z ich pozostałymi aplikacjami. Jednak Slack nie stoi na straconej pozycji – to solidny produkt z potencjałem, z którego nadal korzystają mniejsze organizacje.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: