Najczęściej cytowane media V 2018
2018-06-26 00:36
TV © madeaw - Fotolia.com
Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IV 2018
Największą uwagę dziennikarzy ponownie przykuł protest rodziców osób niepełnosprawnych.Prasa
W maju 2018 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była ponownie "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza informacjom w sprawie wyników sondażu IBRiS na temat poparcia dla partii politycznych. Na miejscu drugim pojawiła się "Gazeta Wyborcza", a "Fakt" spadł na pozycję trzecią.
Wśród najczęściej cytowanych tygodników maja nowym liderem zostały "Sieci Prawdy". Stało się tak dzięki informacjom o możliwości wyłudzeń finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na drugim miejscu bez zmian "Wprost, a na pozycji trzeciej pojawiła się "Polityka"
Wśród najczęściej cytowanych miesięczników ponownie liderem zostały „Perspektywy”, a „Forbes” pozostał na miejsce drugie. Na trzecim miejscu nowość - "Press".
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze media
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Tygodniki
fot. mat. prasowe
Miesięczniki
Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych w maju 2018 zmiany na podium. Liderem została TVN24, dzięki informacjom na temat przygotowanego sondażu poparcia dla protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Kolejne miejsca na podium to TVN oraz TVPinfo.
fot. mat. prasowe
Telewizja
Radio
RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych, wyprzedzając Radio ZET oraz PR1. Swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.
fot. mat. prasowe
Portale internetowe
W maju na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych ponownie Wirtualna Polska. Kolejne miejsca zajęły Onet.pl i Wpolityce.pl. Swoją pozycję Wirtualna Polska zawdzięcza wywiadowi z Łukaszem Skorupskim.
fot. mat. prasowe
Portale internetowe
Media ekonomiczne
Wśród mediów ekonomicznych liderem maja został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna. Na kolejnych miejscach uplasowały się także bez zmian „Puls Biznesu” oraz „Forbes”.
fot. mat. prasowe
Media ekonomiczne
Media regionalne
Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w maju znalazło się Radio Szczecin dzięki informacji o agencji towarzyskiej, która funkcjonuje w szczecińskim apartamencie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Na drugim miejscu uplasowało się Radio Gdańsk, a za nim Radio Plus.
fot. mat. prasowe
Media regionalne
Badanie przeprowadzono na podstawie 30 155 przekazów z mediów (materiałów prasowych, programów radiowych, telewizyjnych i materiałów z portali internetowych) z okresu od 1 do 31 maja 2018 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 31 584 razy (25 960 razy w portalach internetowych, 3 148 w prasie, 1 847 w telewizji i 629 w radio).
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)