Millenialsi doceniają aktywność prozdrowotną pracodawców
2018-07-27 09:16
Millenialsi doceniają aktywność prozdrowotną pracodawców © Andrey Popov - Fotolia.com
Przeczytaj także: Milenialsi przejmują rynek pracy
Millenialsi wiodą dziś prym na rynku pracy. Z danych prezentowanych przez GUS wynika, że stanowią oni już 32% wszystkich pracujących. Ich pojawienie się zmusiło pracodawców do podjęcia kroków, których celem było dostosowanie się do potrzeb zgłaszanych przez kandydatów z pokolenia Y. I wprawdzie pierwszy szok już minął, to rynek ciągle dostosowuje się do tej grupy zatrudnionych.Pracodawcy muszą zdawać sobie sprawę, że millenialsi pod wieloma względami różnią się od przedstawicieli poprzednich pokoleń, w tym podejściem do zagadnień związanych z ochroną zdrowia. Oto 3 zachowania zdrowotne pokolenia Y, na które warto zwrócić uwagę:
Doceniają aktywność prozdrowotną pracodawców
Najpopularniejszą formą dbania o zdrowie pracowników, którą wybierają pracodawcy, jest zakup ubezpieczenia zdrowotnego lub abonamentu medycznego. Tego typu benefity pozapłacowe są też niezmiennie wskazywane jako najbardziej pożądane przez pracowników, zwłaszcza w wariantach rozszerzonych. Biorąc pod uwagę wartości i zachowania, jakie cenią przedstawiciele pokolenia Y, m.in. aktywny udział w życiu społeczności, pracodawcy nie powinni się ograniczać wyłącznie do sfinansowania dostępu do prywatnej opieki medycznej.
fot. Andrey Popov - Fotolia.com
Millenialsi doceniają aktywność prozdrowotną pracodawców
– Wizerunek zaangażowanego w życie pracowników przedsiębiorcy można wzmacniać m.in. działaniami prozdrowotnymi. Owszem, najczęściej kojarzą się one z organizacją przestrzeni do relaksu czy zajęć fitness na terenie biura lub zapewnieniem dodatkowego cateringu bazującego na zdrowej żywności, jednak nie tylko tego typu aktywności są doceniane przez pracowników. Pozytywny efekt można również osiągnąć poprzez edukację zdrowotną, wskazując, na jakie aspekty samopoczucia powinno się zwracać uwagę i jakie badania warto wykonywać regularnie. Należy pamiętać, że na zdrowy tryb życia składają się nie tylko odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna, ale także systematyczne sprawdzanie stanu zdrowia – radzi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.
Dbają o równowagę emocjonalną
Przedstawiciele pokolenia Y wiele uwagi poświęcają zachowaniu równowagi w życiu. Przejawia się to nie tylko dbałością o umiejętne zgranie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym, ale także o zdrowie, zwłaszcza w obszarze emocjonalnym. Millenialsi zwracają uwagę na poziom stresu i starają się zminimalizować jego negatywne oddziaływanie na codzienne życie. Wpływ na jego wysokość mają zarówno wyzwania jak i zadania, z jakimi stykają się w pracy, ale także ogólny stan zdrowia. Przykładowo, zmaganie się z przewlekłym schorzeniem zawsze odbija się na kondycji psychicznej pacjenta. Dlatego warto regularnie sprawdzać swój stan zdrowia, co pozwala na wczesne wykrycie problemu i zwiększa szansę na szybkie jego rozwiązanie.
Chętnie korzystają z nowych technologii
Jedną z najbardziej widocznych cech wyróżniających młode pokolenie pracowników jest ich zamiłowanie do nowinek technologicznych, z których chętnie korzystają. Śledzą oni trendy i chętnie wykorzystują wszelkie rozwiązania i urządzenia, które pomagają im uprościć codzienne czynności, także w obszarze zdrowia.
– Współcześni pacjenci cenią sobie sprawną organizację wizyty u lekarza czy badania. Dlatego nie tylko chętnie korzystają z prywatnych usług medycznych, ale również z wszelkich oferowanych im ułatwień w kontakcie z lekarzem w postaci rejestracji przez internet czy za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Rośnie również popularność i wykorzystanie telemedycyny, dzięki której można otrzymać pomoc bez wychodzenia z domu. Trend ten zauważają ubezpieczyciele, w których ofercie coraz częściej pojawiają się tego typu rozwiązania – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.
Sektor eHealth jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku zdrowia. Co roku pojawiają się nowe aplikacje, oprogramowanie i urządzenia monitorujące stan zdrowia. Popularne krokomierze, pulsometry czy programy służące do planowania aktywności to jedynie mała część rozwiązań. Dostępne są na rynku również zaawansowane przyrządy, które na bieżąco analizują stan organizmu i w razie wykrycia nieprawidłowości informują nie tylko użytkownika, ale również wysyłają wiadomość do lekarza prowadzącego.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)