Przeczytaj także: Nowe technologie: jak będzie wyglądał świat za kilka lat?
Rozwój sztucznej inteligencji niesie za sobą niewątpliwe korzyści, ale coraz częściej pojawiają się również głosy wskazujące na możliwe zagrożenia. Podnoszona jest m.in. kwestia niekontrolowanego gromadzenia danych osobowych, braku wiedzy i poczucia bezpieczeństwa w zakresie ich wykorzystywania czy wyrugowania z rynku pracy ludzkich kompetencji. Wskazuje na to m.in. opracowany przez Consumers International raport "Sztuczna inteligencja: doświadczenia klienta dzięki nowym technologiom" (Artificial Intelligence: consumer experiences in new technology) z kwietnia bieżącego roku.fot. mat. prasowe
Jak często spotykasz się z określeniem „sztuczna inteligencja” lub skrótem AI?
Prawie 13% respondentów codziennie spotyka się z określeniem sztuczna inteligencja.
To czas na przygotowanie komunikacji kierowanej do konsumentów na temat korzyści płynących z wykorzystywania sztucznej inteligencji mogących ułatwić codzienne życie i podnieść jego jakość w przyszłości. Ważne też, aby uczciwie informować o ewentualnych zagrożeniach płynących z rozwoju sztucznej inteligencji, abyśmy swoje zdanie opierali na faktach, a nie mitach i domysłach - mówi Agnieszka Plencler, Prezes Forum Konsumentów.
fot. mat. prasowe
Jaki jest Twój stosunek do sztucznej inteligencji?
28% badanych w sztucznej inteligencji widzi więcej zagrożeń niż korzyści.
fot. mat. prasowe
Na ile dobrze rozumiesz co oznacza „sztuczna inteligencja” (AI)?
Zaledwie co 10. z badanych deklaruje bardzo dobrą znajomość tego pojęcia.
O badaniu:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1026 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI, termin realizacji: 7 – 11 czerwca 2019 roku.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)