Koniunktura przemysłowa IX 2019
2019-09-24 10:30
Przeczytaj także: Koniunktura przemysłowa VIII 2019
Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) we wrześniu 2019 r.
Składowa dla przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i usług kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w sierpniu br., dotycząca handlu detalicznego – na niższym poziomie. W stosunku do września 2018 r. wartości wszystkich składowych są niższe. Wskaźnik ocen diagnostycznych jest zbliżony do zgłaszanego przed miesiącem, prognostycznych – niższy. W porównaniu z wrześniem ub.r. wartości obu składowych zmniejszyły się.
fot. mat. prasowe
Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) i jego dekompozycja
Wartość składowej dla przetwórstwa przemysłowego kształtuje się we wrześniu na poziomie zbliżonym do notowanego w sierpniu 2019 r.
Wskaźnik ufności – Przetwórstwo przemysłowe
We wrześniu 2019 r. wskaźnik ufności w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na dodatnim poziomie, zbliżonym do notowanego przed miesiącem. Oceny bieżącego portfela zamówień (krajowego i zagranicznego) są mniej pozytywne od sygnalizowanych w sierpniu br. Prognozy produkcji są mniej pesymistyczne od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Zgłaszany jest niedobór zapasów wyrobów gotowych.
fot. mat. prasowe
Wskaźnik ufności i jego składowe – przetwórstwo przemysłowe
Wskaźnik ufności w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na dodatnim poziomie, zbliżonym do notowanego w sierpniu 2019 r.
Wskaźnik ufności – Budownictwo
Wskaźnik ufności w budownictwie kształtuje się we wrześniu na dodatnim poziomie, podobnym jak przed miesiącem. Utrzymują się pozytywne oceny bieżącego portfela zamówień na rynku krajowym i zagranicznym. Prognozy zatrudnienia są nieco bardziej optymistyczne od formułowanych w sierpniu br.
fot. mat. prasowe
Wskaźnik ufności i jego składowe – budownictwo
Wskaźnik ufności w budownictwie kształtuje się na poziomie dodatnim, podobnym jak w sierpniu 2019 r.
Wskaźnik ufności – Handel detaliczny
We wrześniu 2019 r. wskaźnik ufności w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie dodatnim, choć niższym od sygnalizowanego przed miesiącem. Oceny sprzedaży zrealizowanej w ostatnich trzech miesiącach są mniej korzystne niż w sierpniu br. Optymistyczne przewidywania dotyczące sprzedaży są również ostrożniejsze od formułowanych miesiąc wcześniej. Bieżący stan zapasów towarów jest uznawany za zbliżony do odpowiedniego w stosunku do zapotrzebowania.
fot. mat. prasowe
Wskaźnik ufności i jego składowe – handel detaliczny
Wskaźnik ufności w handlu detalicznym kształtuje się na dodatnim poziomie, ale niższym od sygnalizowanego w sierpniu 2019 r.
Wskaźniki ufności – Usługi
We wrześniu 2019 r. wskaźnik ufności w usługach kształtuje się na ujemnym poziomie, zbliżonym do notowanego w sierpniu br. Oceny formułowane dla ostatnich trzech miesięcy zarówno w przypadku ogólnej sytuacji gospodarczej, jak i popytu są negatywne. Prognozy popytu są bardziej pesymistyczne w stosunku do przewidywań z sierpnia br.
fot. mat. prasowe
Wskaźnik ufności i jego składowe – usługi
Wskaźnik ufności w usługach kształtuje się na ujemnym poziomie, zbliżonym do notowanego w sierpniu 2019 r.
![GUS: koniunktura gospodarcza nieco lepsza w kwietniu 2021 GUS: koniunktura gospodarcza nieco lepsza w kwietniu 2021](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/handel/GUS-koniunktura-gospodarcza-nieco-lepsza-w-kwietniu-2021-237435-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)