To już moda na leasing wózków widłowych?
2019-10-04 10:39
Wózki widłowe © maxoidos - Fotolia.com
Przeczytaj także: Firmy budowlane: leasing wspiera rozwój
- Zainteresowanie leasingiem wózków widłowych w dużym stopniu jest uzależnione od kondycji najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Dzieje się tak, ponieważ tego rodzaju sprzęt jest nabywany przez naprawdę rożne podmioty takie jak firmy budowlane, transportowe, zakłady produkcyjne, tartaki czy firmy logistyczne. Utrzymanie tak dobrych wyników, jakimi zakończyliśmy pierwszą część tego roku, będzie więc zależeć przede wszystkim od tempa wzrostu gospodarczego. To, jak wynika z prognoz ekonomistów, będzie nieco wolniejsze w drugim półroczu, jednak liczymy, że rynek leasingu wózków widłowych nadal będzie się pomyślnie rozwijać – mówi Adam Linkiewicz Menadżer ds. Rozwoju Rynków w EFL.
Jakie korzyści niesie leasing wózków widłowych
Leasing wózków widłowych jest atrakcyjny z kilku powodów. Przede wszystkim przedsiębiorca może pozyskać sprzęt bez konieczności angażowania własnych środków, a samo dopełnienie wszelkich formalności nie jest czasochłonne.
Drugą, istotną kwestią są udogodnienia proponowane przez leasingodawców. I tak np. w EFL przedsiębiorcy mogą zdecydować się na tzw. Leasing Swobodny. Dzięki temu rozwiązaniu zyskują możliwość samodzielnej regulacji rat leasingowych tak, aby jak najlepiej dopasować je do bieżącej kondycji i płynności finansowej firmy. Dzięki są w stanie szybko reagować na otaczająca ich sytuację rynkową.
fot. maxoidos - Fotolia.com
Wózki widłowe
Po trzecie, EFL na co dzień współpracuje z największymi w Polsce dostawcami sprzętu. W efekcie, przedsiębiorcy mogą spodziewać się bardziej atrakcyjnej oferty, wypracowanej w relacjach firmy leasingowej z dostawcami.
Leasing na 107%
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie finansowaniem wózków widłowych, EFL przygotował specjalną ofertę „Leasing 107%”. Obecni i nowi klienci firmy mogą skorzystać z leasingu operacyjnego i podpisać umowę w oparciu o zmienną stopę procentową na okres 48 miesięcy. Minimalna wartość przedmiotu może wynosić 50 tys. zł, a maksymalna 500 tys. zł. Procedury dotyczące leasingowania wózków widłowych są uproszczone, dzięki czemu poprzez system scoringowy decyzja kredytowa jest podejmowana już w kwadrans. Przedsiębiorca może zdecydować o wpłaceniu opłaty początkowej do 24,5% wartości wózka, może też z niej zrezygnować i przeznaczyć gotówkę na inny cel.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)