Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2019
W roku 2019 Onet był cytowany blisko 48,5 tys. razy. Według IMM tak dobry wynik Onet zawdzięcza m.in. powołaniom na wypowiedzi gości programu Onet Rano oraz doniesieniom na temat tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości.W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych mediów znalazły się trzy portale internetowe, pięć tytułów prasowych, trzy stacje radiowe i cztery telewizyjne.
Onet był liderem najczęściej cytowanych mediów przez większość ubiegłego roku. Tylko w styczniu i w lutym prowadzenie objęła "Gazeta Wyborcza", dzięki publikacjom związanym z tzw. taśmami Kaczyńskiego.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze media
Na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w 2019 roku znalazł się Onet.
fot. mat. prasowe
Liderzy zestawienia za rok 2019 w ujęciu miesięcznym
Początek roku należał do „Gazety Wyborczej”.
Prasa
W 2019 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita". Powoływano się na nią 29 tys. razy. Na miejscu drugim uplasowała się "Gazeta Wyborcza", cytowana 25,8 tys. razy, a na trzecim "Super Express" z 15,6 tys. cytowań.
W rankingu uwzględniającym dziesięć najczęściej cytowanych tytułów prasowych, znalazły się także: "Dziennik Gazeta Prawna", "Fakt", "Przegląd Sportowy", "Puls Biznesu", "Sieci", "Wprost" oraz "Newsweek".
fot. mat. prasowe
Prasa
Najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym 2019 roku zostaje dziennik „Rzeczpospolita”.
Wśród najczęściej cytowanych tygodników pierwsze miejsce w roku 2019 zajmują "Sieci" z 39 tys. cytowań. Na podium znalazły się także "Wprost" i "Newsweek".
fot. mat. prasowe
Tygodniki
W kategorii tygodniki i dwutygodniki pierwsze miejsce zajmują „Sieci”.
Na podium wśród najczęściej cytowanych w roku ubiegłym miesięczników znalazły się "Perspektywy", "Forbes" oraz "Press".
fot. mat. prasowe
Miesięczniki
W kategorii miesięczniki zwyciężyły „Perspektywy”.
Telewizja
Liderem cytowań wśród stacji telewizyjnych została TVN24 - 24,6 tys. powołań. Na miejscu drugim TVN z 20,4 tys. cytowań. Na trzecim miejscu znalazł się Polsat News (13,8 tys.), na czwartym TVP Info (12 tys.), a na piątym TVP1 z wynikiem 5,3 tys.
fot. mat. prasowe
Telewizja
Pierwsze dwa miejsca w kategorii stacje telewizyjne należą do TVN24 i TVN.
Radio
Liderem pod względem liczby cytowań wśród stacji radiowych w 2019 roku było RMF FM. Na treści pochodzące z tej stacji inne media powoływały się blisko 26 tys. razy. Drugie miejsce należy do Radia ZET (13,2 tys.), trzecie do radiowej „Jedynki” (8,6 tys.).
fot. mat. prasowe
Radio
Zdecydowanym liderem pod względem liczby cytowań wśród stacji radiowych w 2019 roku było RMF FM.
Portale internetowe
Liderem cytowań wśród portali internetowych został Onet z wynikiem 48,5 tys. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z wynikiem 33,4 tys. Kolejne pozycje należą do: wpolityce.pl, gazeta.pl oraz wirtualnemedia.pl.
fot. mat. prasowe
Poniższy wykres ilustruje roczny rozkład liczby powołań na dwa wiodące portale internetowe: Onet i Wirtualną Polskę. Portale znalazły się także w czołówce rankingu ogólnego.
fot. mat. prasowe
Roczny rozkład liczby powołań na dwa wiodące portale internetowe
Wykres ilustruje roczny rozkład liczby powołań na dwa wiodące portale internetowe: Onet i Wirtualną Polskę.
Media ekonomiczne
W 2019 roku wśród tytułów skupiających się na tematyce biznesowej zdecydowanym liderem był „Dziennik Gazeta Prawna”. Na treści pochodzące z tego tytułu powoływano się 14,7 tys. razy. W rankingu znalazły się także: "Puls Biznesu", bankier.pl, "Forbes" i businessinsider.com.pl.
fot. mat. prasowe
Media ekonomiczne
W 2019 roku wśród tytułów skupiających się na tematyce biznesowej zdecydowanym liderem był „Dziennik Gazeta Prawna”.
Media regionalne
W mediach regionalnych wśród pięciu najczęściej cytowanych znalazły się dwie gazety i trzy stacje radiowe. Na pierwszym miejscu "Głos Wielkopolski" z wynikiem 1,2 tys., na kolejnych: Radio Gdańsk, Radio Kraków, "Gazeta Krakowska" i Radio Poznań.
fot. mat. prasowe
Media regionalne
W mediach regionalnych wśród pięciu najczęściej cytowanych znalazły się dwie gazety i trzy stacje radiowe.
Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 464 920 materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.
![Najczęściej cytowane media IX 2024. Gazeta Wyborcza liderem [© Freepik] Najczęściej cytowane media IX 2024. Gazeta Wyborcza liderem](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/monitoring-mediow/Najczesciej-cytowane-media-IX-2024-Gazeta-Wyborcza-liderem-262781-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)