eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMediaNajczęściej cytowane media V 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

Najczęściej cytowane media V 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

2020-06-17 15:23

Najczęściej cytowane media V 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

Gazety © Marco2811 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Onet po raz kolejny został najbardziej opiniotwórczym medium. Z analizy przeprowadzonej w maju 2020 roku przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że na podium znalazły się także RMF FM i Rzeczpospolita. Na kolejnych pozycjach uplasowały się kolejno TVN24 i "Gazeta Wyborcza". Ranking zamyka gazeta.pl.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media III 2020. Onet.pl, TVN24 i RMF FM w czołówce

Na serwis Onet powoływano się w maju 2020 roku aż 5523 razy. Na miejscu drugim uplasowało się radio RMF FM z wynikiem 4716 cytowań, a na miejscu trzecim dziennik "Rzeczpospolita" cytowany 3415 razy.

Największy skok odnotował portal money.pl - o 6 pozycji. Informowano w nim m.in. o tarczy antykryzysowej oraz planowanym bonie turystycznym. O trzy miejsca awansowało Radio Zet, gdzie omawiany był temat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w kontekście maseczek, jak również koronawirusa i jego wpływu na m.in. bezrobocie. O dwa miejsca w rankingu w stosunku do kwietnia 2020 wzrosła pozycja "Gazety Wyborczej" za sprawą publikacji na łamach tytułu o tzw. "aferze maseczkowej". Pierwszą piętnastkę zamyka gazeta.pl, na którym to portalu wielokrotnie odwoływano się do wypowiedzi ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego kierowanej do nauczycieli.

Prasa


W maju 2020 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita". "Gazeta Wyborcza" na miejscu drugim. Na trzecim "Super Express". Znaczący wzrost ilości cytowań w porównaniu do ubiegłego miesiąca odnotowały: "Gazeta Polska” - o 3 pozycje oraz "Sieci” - o 4 miejsca.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników maja liderem zostaje tygodnik "Gazeta Polska". "Do Rzeczy" na miejscu drugim. "Sieci" na pozycji trzeciej - awans o 3 oczka.

Na podium wśród najczęściej cytowanych miesięczników znalazł się " Press". "Forbes" ma miejscu drugim, "Perspektywy" na miejscu trzecim.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Na podium majowego zestawienia najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce znalazły się kolejno: Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita.


fot. mat. prasowe

Prasa

Najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w Polsce w maju 2020 roku była „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

W kategorii najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników w maju pierwsze miejsce, ze wzrostem o dwie pozycje, zajmuje „Gazeta Polska”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Liderem zestawienia magazyn „Press”.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w maju 2020 liderem została TVN24. Kolejne miejsca na podium to Polsat News i TVP Info.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Tytuł najbardziej opiniotwórczego medium w kategorii stacji telewizyjnych w maju należy do stacji „TVN24”.


Radio


RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz Program Pierwszy Polskiego Radia. Największe skoki odnotowały Radio Poznań - o 3 pozycje - cytowane w wyniku informacji o wypadku w magazynach Amazona, TOK FM i Radio Plus - o 2 pozycje.

fot. mat. prasowe

Radio

Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową w maju było „RMF FM” wzmiankowane 4716 razy.


Portale internetowe



Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl z łączną ilością 5523 cytatów. Kolejną pozycję zajęła Wirtualna Polska oraz Interia.pl. Największy skok odnotował OKO.press (o 6 pozycji), który chętnie cytowano w związku z materiałami dotyczącymi działań ministra Szumowskiego z maseczkami ochronnymi oraz sondażu poparcia Ipsos w wyborach prezydenckich.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

W zestawieniu najczęściej cytowanych portali internetowych pierwsze miejsce zajął „Onet.pl” z liczbą 5523 wzmianek.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem maja 2020 została "Rzeczpospolita" z 3415 cytowaniami. Na miejscu drugim uplasował się portal Money.pl. "Dziennik Gazeta Prawna" na najniższym stopniu podium.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

W rankingu mediów o profilu biznesowym i ekonomicznym pierwsze miejsce w maju plasuje „Rzeczpospolita”.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w maju 2020 znalazł się "Dziennik Zachodni". Na miejscu drugim Radio Poznań, na trzecim Radio Gdańsk. W pierwszej piątce znalazło się także „Radio Kraków” oraz „Głos Wielkopolski”.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Pierwsze miejsce w maju należy do „Dziennika Zachodniego”.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 49 405 tys. przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 maja 2020 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: