eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyClicktrans: w czasie pandemii transport zwierząt ruszył z kopyta

Clicktrans: w czasie pandemii transport zwierząt ruszył z kopyta

2020-07-02 10:22

Clicktrans: w czasie pandemii transport zwierząt ruszył z kopyta

Pies © George Cole - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Serwis Clicktrans.pl przyjrzał się zlecanemu przez Polaków transportowi zwierząt. Analiza pokazała, i nie jest to zaskoczeniem, że najczęściej przewozimy psy lub koty, ale zdarzają się również alpaki czy wiewiórki lub węże. Okazuje się również, że w czasie pandemii nasze zwierzaki podróżowały nieco częściej niż zwykle.

Przeczytaj także: Usługi transportowe: co i za ile przewozimy w czasie pandemii?

Raport powstały na podstawie analizy 20 tysięcy zleceń opublikowanych na łamach Clicktrans w latach 2011-2020 pokazuje, że w zleceniach transportu zwierząt najczęściej chodzi o przewóz psa lub kota - w minionym roku tych właśnie zwierzaków dotyczyło blisko 90% zleceń. Badanie pokazuje również, że dość często transport zwierząt ma związek z przeprowadzką do innego kraju. W takich wypadkach Polacy zlecają przewóz swojego pupila wyspecjalizowanej firmie, a sami udają się na miejsce samolotem lub samochodem. W świetle tego nie jest zaskoczeniem, że zwierzęta znacznie częściej podróżują z Polski do innego kraju, niż w odwrotnym kierunku.

Ceny transportu zwierząt domowych


W 2019 średnia cena krajowego transportu zwierząt wyniosła 322 zł. Z kolei w transporcie międzynarodowym z/do Polski cena transportu zwierząt domowych wyniosła średnio 976 zł. Polacy transportowali najtaniej zwierzęta między Polską i Holandią (586 zł), a najdrożej między Polską a Francją (1536 zł).

fot. mat. prasowe

Gatunki zwierząt transportowanych do i z Polski

Ponad połowa zleceń dotyczyła transportu psów.


Transport zwierząt a koronawirus


Epidemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na transport drogowy. Jednak w transporcie zwierząt widać odwrotną tendencję! W okresie największych obostrzeń w Polsce (15.03-30.04.2020) zauważalny był wzrost zleceń na międzynarodowy transport zwierząt (z/do Polski) o 13% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Na trasie Polska-Niemcy ten wzrost był aż 4-krotny!

fot. mat. prasowe

Ceny transportu zwierząt

Na przestrzeni roku ceny transportu zwierząt wspięły się w górę.


Dlaczego Polacy transportowali zwierzęta domowe w okresie epidemii?



– Można przypuszczać, iż w okresie epidemii i społecznego dystansu posiadanie własnego psa zaczęło cieszyć się większą popularnością. Ponadto, transport zwierzęcia mógł być kluczowy dla osób objętych kwarantanną, które nie mogły zajmować się swoim pupilem i musiały go przekazać rodzinie czy znajomym – mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

„Raport Zwierzęta 2019” to druga edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie niemal 20 tys. zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu zwierząt w latach 2011-2020. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: transport, transport zwierząt

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: