eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMediaNajczęściej cytowane media VIII 2021. Liderem portal Wp.pl

Najczęściej cytowane media VIII 2021. Liderem portal Wp.pl

2021-09-23 08:58

Najczęściej cytowane media VIII 2021. Liderem portal Wp.pl

Liderem wśród stacji telewizyjnych została TVN24 © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Liderem sierpniowego rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów autorstwa Instytutu Monitorowania Mediów został portal Wp.pl. Na podium znalazły się także Onet.pl i Rzeczpospolita. Zaraz za podium znalazła się TVN24. Na miejscu piątym RMF FM.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media VI 2021. Na podium Onet.pl, TVN24 i Wp.pl

Portal WP doczekał się 4,7 tys. wzmianek wyprzedzając Onet.pl, na który powoływano się 4,2 tys. razy.

Największy skok - o osiem oczek - odnotowała TVP Info z wynikiem 1,8 tys. cytowań. Na serwis najczęściej powoływano się między innymi w związku z przeprowadzoną na antenie rozmową z prezydentem Andrzejem Dudą, w której redakcja dopytywała o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, nazywanej Lex TVN.

O dwa oczka w górę awansował Dziennik Gazeta Prawna (1,7 tys.). Redakcja między innymi informowała o dotarciu do informacji, iż partia rządząca PiS rozważa przygotowanie stosownej ustawy, która miałaby zmienić termin wyborów lokalnych z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media - sierpień 2021

Ranking główny najczęściej cytowanych mediów w kraju otwiera portal WP z wynikiem 4,7 tys. powołań.


Prasa


W sierpniu 2021 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita z 3,5 tys. cytowań. Na miejscu drugim uplasowała się Gazeta Wyborcza z blisko 1,8 tys. cytowań. Dziennik Gazeta Prawna z 1,7 tys. cytowań na trzecim miejscu podium.

Najwyższy wzrost dotyczy pisma Wspólnota, które skoczyło o 37 pozycji. Na dwutygodnik głównie powoływano się w związku z wydaniem corocznego rankingu zamożności samorządów w Polsce. Aż o 28 miejsc awansował również magazyn Viva!, na którego łamach ukazał się wywiad z Jolantą Kwaśniewską. Żona byłego prezydenta opowiadała redakcji o trudach bycia Pierwszą Damą.

fot. mat. prasowe

Prasa

W rankingu tytułów prasowych za sierpień 2021 pierwsze miejsce utrzymuje Rzeczpospolita.


Tygodniki i dwutygodniki


Najczęściej cytowane tygodniki i dwutygodniki czerwca 2021 to kolejno: Wspólnota z wynikiem 247 cytowań, który cytowano w związku publikacją cyklicznego rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, Newsweek - 246 cytowań, na który najczęściej powoływano się za sprawą przeprowadzonego wywiadu z szefem NIK Marianem Banasiem, w którym między innymi rozmawiano o stawianych mu wówczas zarzutach, i Viva - 240 odwołań - do rozmowy z Jolantą Kwaśniewską.

fot. mat. prasowe

Tygodniki i dwutygodniki

Na miejsce pierwsze kategorii awansowało aż o trzynaście pozycji i z wynikiem 247 powołań pismo Wspólnota.


Miesięczniki i dwumiesięczniki


Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników zajmuje miesięcznik Forbes, za sprawą oficjalnego potwierdzenia, iż piosenkarka Rihanna została miliarderką. Press z liczbą 195 powołań uplasował się na pozycji drugiej. Na miejscu trzecim - Twój Styl.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki i dwumiesięczniki

Pierwsze miejsce rankingu zajmuje magazyn Forbes.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w sierpniu 2021 liderem została TVN24 z wynikiem 3,2 tys. powołań. Kolejne miejsca podium zajęły: Polsat News z liczbą 2,2 tys. i TVPinfo.

Wzrost o dwa oczka odnotowały Polsat Sport i TV Trwam. Na te drugą redakcję głównie powoływano się za sprawą przeprowadzonej na antenie rozmowy z szefem MEiN Przemysławem Czarnkiem, który między innymi deklarował, że jednym z elementów reformy oświaty będzie zdecydowane zwiększenie wynagrodzenia nauczycieli.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Podium kategorii zajęły kolejno TVN24 (3,2 tys. cytowań), Polsat News (2,2 tys.) oraz TVP Info (1,8 tys.).


Radio


RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych, powoływano się na nie 2,8 tys. razy. Rozgłośnia wyprzedziła PR1 z liczbą 1,1 tys. cytowań. Podium zamyka Polskie Radio 24 z liczbą 944 wzmianek.

W zestawieniu znalazły się też aż trzy stacje regionalne: Radio Kraków ze zmianą miejsca o trzy pozycje w górę i wynikiem 137 cytowań, Radio Poznań z awansem o jedno miejsce i liczbą 125 materiałów oraz Radio Wrocław (104), które zamyka ranking.

fot. mat. prasowe

Radio

Pozycję najbardziej opiniotwórczej stacji radiowej w kraju nieustająco zajmuje RMF FM.


Portale internetowe


Wp.pl został liderem w rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych. W sierpniu portal odnotował 4,7 tys. cytowań. Za nim Onet.pl z liczbą 4,2 tys. powołań, a podium zamyka Interia.pl na poziomie 1,1 tys.

Największy wzrost dotyczy natomiast portalu Businessinsider, który awansował aż o trzy oczka i znalazł się w rankingu na miejscu dziewiątym. Na redakcję licznie się powoływano między innymi w nawiązaniu do rozmowy z liderem AgroUnii, Michałem Kołodziejczakiem, który zapowiadał w niej blokady dróg w kilkunastu miastach w Polsce w ramach protestu rolników.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Liderem kategorii w sierpniu została redakcja WP, cytowana 4,7 tys. razy.


Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe


Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za sierpień niezmiennie zajmują redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu z liczbą kolejno 3,5 tys., 1,7 tys. i 387. Czwarte miejsce zajmuje magazyn Forbes, a ranking zamyka Parkiet. Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Businessinsider, Bankier, WNP oraz Forsal.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za sierpień niezmiennie zajmują redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu.


fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Businessinsider, Bankier, WNP oraz Forsal.


Media regionalne


Miejsce pierwsze w kategorii mediów regionalnych w sierpniu 2021 ze wzrostem aż o piętnaście miejsc zajął Kurier Lubelski, na który inne redakcje w kraju powoływały się 228 razy. Głównie cytowania dotyczą wywiadu redakcji z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, w którym polityk między innymi dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów. Wzrost o trzy oczka odnotowała również stacja Radia Kraków z liczbą 137 wzmianek, plasując się tym samym na miejscu drugim. Pozycja czwarta należy do stacji Radio Poznań (125), piąte miejsce zajęła Gazeta Krakowska (119). Ranking zamyka natomiast Radio Wrocław z wynikiem 104 powołań w innych mediach.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Miejsce pierwsze w kategorii mediów regionalnych zajął Kurier Lubelski.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 47 470 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; serwisów internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 sierpnia 2021 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: