Studenci w USA preferują Internet
2006-09-24 13:24
Przeczytaj także: Zakupy online: potencjał niekupujących
Dla marketerów ważny okazał się fakt, że obecnie wśród studentów Internet jest znacznie popularniejszy niż np. radio czy telewizja. Mniej niż jeden na pięciu ankietowanych przyznaje, że spędza ponad 10 godzin tygodniowo oglądając telewizję (18.8 proc.) lub słuchając radia (18.2 proc.). Odkrycia te potwierdziły wyniki wcześniejszych badań przeprowadzonych przez Experience, stronę internetową dla młodzieży kończącej liceum, które pokazały, że 43 proc. studentów spędza ponad 10 godzin online, w porównaniu do 17 proc. osób, które oglądają telewizję i 6 proc., które słuchają radia.
fot. mat. prasowe
Dane mogą być nieco nieścisłe zważywszy na fakt, że dwie trzecie studentów (63,7 proc.) przyznaje, iż ogląda telewizję i jednocześnie korzysta z komputera, zaś 60,2 proc. twierdzi, że w tym samym czasie korzysta z komputera i słucha radia.
fot. mat. prasowe
Jeśli zaś chodzi o czynniki, które mają największy wpływ na decyzję o zakupie konkretnego produktu to najważniejsza jest cena produktu (60,5 proc. ankietowanych), a na drugim miejscu rekomendacja ze strony przyjaciół lub znajomych (48,5 proc.).
fot. mat. prasowe
BurstMedia podkreśla, że dla większości studentów Internet jest nieodzowną częścią ich codziennego życia, a także podstawowym medium komunikacji, źródłem informacji i rozrywki.
Przeczytaj także:
E-commerce kontra zakupy tradycyjne
![E-commerce kontra zakupy tradycyjne [© ktsdesign - Fotolia.com] E-commerce kontra zakupy tradycyjne](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/preferencje-konsumentow/E-commerce-kontra-zakupy-tradycyjne-116169-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
preferencje zakupowe, preferencje konsumentów, preferencje nabywców, badania internautów, popularność mediów