eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyNajbardziej Pożądany Pracodawca w Polsce. Ranking Antal

Najbardziej Pożądany Pracodawca w Polsce. Ranking Antal

2022-04-04 12:10

Najbardziej Pożądany Pracodawca w Polsce. Ranking Antal

Kto jest najbardziej pożądanym pracodawcą w Polsce? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Antal opublikował ranking Najbardziej Pożądanych Pracodawców w Polsce w 2021 roku. Laureatami zostali: Allegro, LG Energy Solution Wrocław, BNY Mellon (Poland), Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności SA oraz Intrum.

Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy w branży handlowej, czyli YouGov Reputation 2022

Firmy te zdobyły najwięcej punktów w trzech obszarach (dobrowolna analiza firmy pod kątem wskaźników HR, odpowiedzi pracowników firm i ankietowanych specjalistów i menedżerów dostępnych na rynku).

fot. mat. prasowe

Najbardziej Pożądany Pracodawca - ranking ogólny

Laureatami zostali: Allegro, LG Energy Solution Wrocław, BNY Mellon (Poland), Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności SA oraz Intrum.


Tytuł Najbardziej Pożądanego Pracodawcy został także przyznany w 10 kategoriach branżowych: finansach, IT, energetyce, farmaceutyce, FMCG, nieruchomościach, produkcji, marketingu, PR i reklamie oraz e-commerce.

fot. mat. prasowe

Najbardziej Pożądany Pracodawca - kategorie branżowe

Liderem w kategorii e-commerce zostało Allegro.


Tytuł Najbardziej Pożądanego Pracodawcy dodatkowo został przyznany w 10 kategoriach branżowych: finansach, IT, energetyce, farmaceutyce, FMCG, nieruchomościach, produkcji, marketingu, PR i reklamie oraz e-commerce.

fot. mat. prasowe

Najbardziej Pożądany Pracodawca - liderzy

Liderem kategorii Benefitów została firma Porta Drzwi.


To już dziewiąta edycja rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca, który powstaje na podstawie opinii kandydatów, pracowników i ekspertów HR.
Klarującym się na przestrzeni ostatnich lat korzystnym trendem na rynku pracy jest rosnąca dbałość firm o swoich pracowników. W tym celu organizacje analizują wskaźniki HR oraz sygnały płynących od zatrudnionych w odniesieniu do głosów płynących z rynku. Jest to szczególnie ważne w sytuacji tak dynamicznej na wielu rynkach w kontekście gospodarczym, ludzkim i technologicznym. Obowiązkiem pracodawców jest słuchać ludzi i identyfikować ich problemy – podkreśla Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal.
Badani pracownicy dobrze (powyżej 80% pozytywnych wskazań) oceniają dostępność elastycznego czasu pracy i przebieg procesu rekrutacyjnego w swoich organizacjach. Obszarem wymagającym pracy jest z pewnością możliwość awansów poziomych i pionowych – dodatnio ocenia ją jedynie około połowa respondentów.

Oferowanie benefitów pozapłacowych to obecnie standard – jak pokazują odpowiedzi pracowników, 9 na 10 pracodawców w pełni lub częściowo finansuje prywatną opiekę medyczną, kartę fitness i kursy edukacyjne dla pracowników. Te elementy to zatem swego rodzaju „must have” organizacji – aż 41% respondentów wskazuje benefity pozapłacowe jako główne uzasadnienie przyznania lauru najbardziej pożądanego pracodawcy.
Sposobów motywacji jest wiele, jednak samo oferowanie pracownikom benefitów nie wystarczy – komentuje Marta Adamska, account manager w Neuron Agencji PR – Równie ważne jest zaangażowanie samego pracodawcy w budowanie takiej kultury w organizacji, w której pracownicy mogą się realizować i są szczęśliwi. Nawet najlepiej zaprojektowane systemy motywacyjne nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie komunikacji wewnętrznej. I odwrotnie: sam PR jest niewiele wart, gdy nie jest częścią dobrze skonstruowanej maszyny.

Co najbardziej cenią dzisiejsi specjaliści i menedżerowie dostępni na rynku?


Podczas badania Antal skierowanego jedynie do specjalistów i menedżerów dostępnych na rynku wyłoniono trzy najważniejsze cechy pożądanego pracodawcy, jakie wymienili respondenci: stabilność biznesowa firmy (71 proc. wskazań), możliwość rozwoju zawodowego (68 proc.) i przyjazne środowisko pracy (63 proc.). Wysokość oferowanego wynagrodzenia jest zaś istotna dla około 58 proc. ankietowanych.

fot. mat. prasowe

Dlaczego firma jest najbardziej pożądanym pracodawcą?

Wyłoniono trzy najważniejsze cechy pożądanego pracodawcy, jakie wymienili respondenci: stabilność biznesowa firmy, możliwość rozwoju zawodowego i przyjazne środowisko pracy.


Firmy, które zebrały największą ilość wskazań w badaniu skierowanym do specjalistów i menedżerów podczas 9. edycji NPP to:

fot. mat. prasowe

Liderzy rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021 wybrani przez specjalistów i menedżerów

Liderem rankingu została Google Poland sp. z o.o.


O badaniu
Badanie Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2021 przeprowadzone w drugiej połowie 2021 r. złożone było z trzech modułów: ankiety wśród przedstawicieli działów HR które zgłosiły się do badania, opinii pracowników oraz pozyskania odpowiedzi od aktywnych na rynku specjalistów i menedżerów niezatrudnionych w firmie.

W badaniu wzięło udział 1864 specjalistów i 855 menedżerów z całego kraju, oraz 69 firm (przedstawiciele HR oraz pracownicy) reprezentujący 10 branż.


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: