Upper One - kompleks biurowo-hotelowy w Warszawie
2022-11-18 13:13
Upper One - wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Biurowiec Lakeside w Warszawie z pozwoleniem na budowę
Upper One to dwa budynki - 34-kondygnacyjny wysokościowiec oferujący 35 900 mkw. powierzchni biurowej i 17-kondygnacyjny hotel o powierzchni 11 000 mkw. Inwestycja powstanie w miejscu nieczynnego Atrium International. Inwestor otrzymał już pozwolenia na rozbiórkę i budowę. Pierwszym krokiem w realizacji projektu będzie demontaż i wyburzenie biurowca Atrium International – prace rozpoczną się w I kwartale 2023 roku.Dla STRABAG Real Estate to niezwykle ważny i ekscytujący moment. Jako deweloper oferujemy Warszawie nowoczesny pod kątem architektury, designu i podejścia do technologii obiekt w niezwykle atrakcyjnej, ale i symbolicznej lokalizacji. To dokładnie tutaj, przy al. Jana Pawła II 23, w latach 90. kształtowała się kultura biznesowa stolicy. Stary biurowiec nie sprostał próbie czasu, a rozwoju gospodarczego miasta nie da się zatrzymać. Rozpoczynamy zatem nowy etap w historii tej lokalizacji, który nazwaliśmy Upper One. Naszą ambicją jest, aby odpowiedzieć na niewykorzystany dotąd potencjał działki oraz rosnącą w Warszawie aktywność najemców. Wierzymy, że wysoki na 131,5 m biurowiec, pierwszy w kraju wyposażony w system geotermii oraz wiele rozwiązań proekologicznych, zdefiniuje nowy standard miejsca pracy i wyznaczy trendy dla branży nieruchomości na kolejne lata, zapowiada Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce.
Generalnym wykonawcą Upper One, odpowiedzialnym także za prace rozbiórkowe, jest spółka budowlana STRABAG.
fot. mat. prasowe
Upper One - wizualizacja 1
Tchnienie nowoczesnej architektury
Upper One będzie wyróżniać rzeźbiona światłem, asymetryczna fasada, z pięcioma przeszklonymi windami. Obiekt połączy zaawansowane technologie budynkowe i ultranowoczesną architekturę. Autorem projektu jest polska pracownia Medusa Group.
Projektowanie budynków wysokościowych nakłada na projektantów bardzo dużą odpowiedzialność za określenie jakości przestrzeni oglądanej z odległych widoków i perspektyw. Upper One znajduje się na zamknięciu widoku południowej osi alei Jana Pawła II, która stopniowo odgina się w kierunku północnym od Ronda ONZ. Lokalizacja ta była dla nas inspiracją dla zaprojektowania „żywej” fasady południowej wypełnionej szklanymi windami, które będąc w ruchu ujawnią funkcję budynku. Szklana fasada jest skromna a zarazem elegancka. Jej płaszczyzny zostały przełamane w postaci zakrzywionych wertykalnych pasów, łamiących dosłowność odbić okolicy oraz wzmacniających smukłość budynku. Jako projektanci mamy nadzieję, że obiekt wpisze się we współczesny krajobraz Warszawy i będzie jego nieodzowną częścią, wyjaśnia architekt Łukasz Zagała, współwłaściciel pracowni Medusa Group.
fot. mat. prasowe
Upper One - wizualizacja 2
Do budynku biurowego prowadzić będą trzy wejścia. Projekt oprócz 34 kondygnacji naziemnych, zakłada również pięć podziemnych. Dla lepszego komfortu w nieruchomości przewidziano osiem wind typu double-deck (trzy wewnętrzne i pięć przeszklonych), które obsłużą dwa piętra jednocześnie. Na najwyższych kondygnacjach najemcy będą mogli skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych tarasów zewnętrznych – Upper One to jeden z niewielu wysokościowców w Polsce oferujących takie rozwiązanie. Deweloper przewiduje także 219 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.
Korzyści dla otoczenia
Za sprawą nowego układu dwóch budynków, które zastąpią dotychczasową monolityczną bryłę Atrium International, warszawiacy zyskają nowe piesze szlaki komunikacyjne łączące al. Jana Pawła II z ul. Ciepłą i osiedlem za Żelazną Bramą. Zwiększy to także dostępność punktów usługowych w obiektach zlokalizowanych na tyłach Upper One. Zielona strefa odpoczynku oraz amfiteatr na patio nowej inwestycji stworzą miejsce do relaksu i organizacji wydarzeń kulturalnych, co pozwoli zintegrować lokalną społeczność w nowych przestrzeniach publicznych.
fot. mat. prasowe
Upper One - wizualizacja 3
Realizacji projektu Upper One towarzyszyć będzie też między innymi modernizacja narożnika al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.
Ekotechnologie i jakość przestrzeni
W Upper One zaprojektowano nowatorski w inwestycjach biurowych w Polsce system geotermii, czyli odnawialne, proekologiczne i ekonomiczne źródło energii do ogrzewania i chłodzenia budynku. Obiekt zaopatrzony będzie też w rozwiązania zwiększające komfort użytkowania i wspierające dobre samopoczucie takie, jak jonizacja powietrza czy nawilżacze adiabatyczne. Dzięki tego typu udogodnieniom najemcy uzyskają gwarancję przyjaznych warunków pracy i przestrzeni biurowych w najwyższym standardzie.
Jakość oraz dostępność Upper One potwierdzą trzy różne certyfikaty – LEED Platinum, WELL Building Standard oraz „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)