"Tak w Referendum" ma swoją stronę
2003-05-06 00:02
Działalność Inicjatywy Europejskiej Tak w Referendum wspiera witryna internetowa. Głównym celem strony, uruchomionej przy współpracy z firmą One-2-One - operatorem SuperSMS.pl oraz Agencją Reklamową V&P, jest wspieranie i jednoczenie inicjatyw społecznych służących informacji, edukacji i budowaniu świadomości europejskiej.
Witryna zawiera istotne informacje, które mają na celu przybliżenie działalności Inicjatywy Obywatelskiej. Oprócz takich wiadomości jak statut, cele, hymn oraz sposoby finansowania organizacji, na stronie można także znaleźć kalendarium wydarzeń i formularz deklaracji poparcia idei przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Na stronie wbudowano także linki, które pozwalają na kontakt z innymi organizacjami, które poparły już ideę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wśród nich znalazły się m.in. Fundacja Schumana, Ministerstwa Gospodarki, Infrastruktury, Środowiska, Sekretariat Europejski oraz Przedwyborcza Koalicja Kobiet.
"Cieszę się, że mogliśmy współpracować przy realizacji tego projektu. Dzięki niemu mamy szansę przyczynić się do szerzenia informacji na temat Unii Europejskiej i możliwości, jakie stoją przed Polską po podpisaniu traktatu akcesyjnego. Uważam, że strona internetowa jest doskonałym narzędziem do budowania wiedzy i świadomości obywatelskiej. Z tego punktu widzenia, praca nad budową strony internetowej była dla nas istotnym przedsięwzięciem" – powiedział Tomasz Długiewicz, prezes firmy One-2-One.
Serwis został uruchomiony w marcu 2003 r. i dostępny jest pod adresem .
Inicjatywa Obywatelska Tak w Referendum została zawiązana dzięki grupie przedstawicieli różnych środowisk i zawodów. Celem rady programowej jest pokazanie, że można zjednoczyć pod wspólnym hasłem wszystkich ludzi, którzy niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia, zamożności i poglądów, zwłaszcza politycznych, rozumieją jak ważne jest opowiedzenie się za ideą przystąpienia Polski do Unii. Wśród członków rady programowej można znaleźć takie osobistości polskiego biznesu, polityki i kultury jak: Henryka Bochniarz, Izabela Cywińska, Marek Kondrat, Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Olga Lipińska, Jacek Krawczyk, Bogusław Kułakowski i wielu innych.
oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl