Rusza budowa CTPark Gdańsk Port
2023-03-28 12:52
Rusza budowa CTPark Gdańsk Port © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: CTPark Warsaw South z pozwoleniem na użytkowanie
Działka, na której CTP rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowo-logistycznego znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego oraz nieopodal jedynego terminalu głębokowodnego w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub (DCT), do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Usytuowanie kompleksu jest kluczowe także z uwagi na bezpośrednie połączenie pomiędzy Portem Gdańsk a stacją kolejową Gdańsk Port Północny o rozbudowanym układzie torowym. Wysoka dostępność linii komunikacyjnych to szczególnie ważny aspekt dla firm prowadzących działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi oraz bałtyckimi.Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się w tym kwartale. To pierwszy w Polsce projekt firmy bez udziału lokalnego generalnego wykonawcy – za budowę kompleksu będzie odpowiadać Grupa CTP.
fot. mat. prasowe
Rusza budowa CTPark Gdańsk Port
Ten model operacyjny sprawdził się już na naszych rozwiniętych rynkach. Pozwala wykorzystać przewagi wynikające ze skali działania Grupy CTP i przełożyć je na korzyści – zachować większą kontrolę nad jakością oraz postępem wykonanych prac. Ponadto pakietowanie robót budowlanych bezpośrednio do ich wykonawców wpływa na elastyczność całego procesu i docelowo prowadzi do obniżenia kosztów budowy, tłumaczy Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska.
Kompleks o wysokości 12 metrów w świetle zostanie wyposażony w przyjazne dla środowiska rozwiązania pozwalające zachować najemcom efektywność energetyczną i kosztową. Dachy obu budynków inwestycji będą przystosowane do instalacji fotowoltaicznej i pozwolą na wybudowanie łącznie 11,6 MWp, co wygeneruje duże ilości energii możliwej do wykorzystania na rzecz ochrony przyrody i firm prowadzących tu swoje operacje logistyczno-przemysłowe. Moc ta odpowiada zaspokojeniu potrzeb na energię dla ponad 2.000 domów mieszkalnych i pozwala zredukować ilość wytworzonego CO2 o niemal 6.000.000 kg/rok. Z kolei komfort pracy zostanie podniesiony między innymi poprzez doświetlenie światłem dziennym stref dokowych (8 proc.) i produkcyjnych (12,5 proc.).
Jakość i skalę zastosowanych technologii prośrodowiskowych potwierdzi certyfikacja w systemie BREEAM, na poziomie minimum Excellent.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)