Zakup samochodu na firmę? Zobacz, czy inwestować w poleasingowe samochody firmowe
2023-06-26 17:33
Zakup samochodu na firmę? Zobacz, czy inwestować w poleasingowe samochody firmowe © fot. mat. prasowe
Artykuł sponsorowany
Nabywanie nowego auta dla swojej firmy to zawsze stresujący moment. Trzeba zaangażować sporą gotówkę, co często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu lub zamrożenia części firmowego budżetu. Ale czy aby na pewno "trzeba"? Niekoniecznie! Zamiast tego można zdecydować się na poleasingowe samochody. To opcja, która cieszy się w Polsce rosnącą popularnością i może przynieść Twojej firmie spore korzyści. Jakie? Podpowiadamy!Poleasingowe samochody możesz nie tylko kupić, ale też… wziąć w leasing lub wynająć!
Na początku warto wyjaśnić, skąd właściwie pochodzą poleasingowe samochody. To auta używane, które zostały zwrócone leasingobiorcy po zakończeniu okresu obowiązywania umowy leasingowej (lub po jej zerwaniu przez którąś ze stron). Mogły być użytkowane przez osoby fizyczne w ramach leasingu konsumenckiego lub przedsiębiorcę/pracowników firmy.
Poleasingowe auta były zatem używane krótko – umowy leasingu trwają zwykle od 2 do 5 lat, co oznacza, że to stosunkowo nowe auta. Oczywiście mogą przez ten czas być intensywnie eksploatowane, dlatego sprzedawcy zazwyczaj dokładnie sprawdzają ich kondycję. Mimo tego takie auta są zdecydowanie tańsze od ich odpowiedników prosto z salonu.
Dla wielu firm nabycie za gotówkę auta nawet dużo tańszego od „nówki” może być wciąż kłopotliwe. Szczególnie gdy trzeba kupić więcej niż jedno. Wówczas można zdecydować się na finansowanie zakupu używanych aut, czyli leasing albo wynajem długoterminowy poleasingowych samochodów. To rozwiązania przynoszące naprawdę duże oszczędności – w miesięczną ratę można bowiem wliczyć pakiet usług dodatkowych, dzięki którym nie trzeba opłacać dużych składek za ubezpieczenie, płacić za naprawę auta w serwisie czy nawet za przechowywanie i wymianę opon.
Gdzie kupować poleasingowe samochody osobowe i dostawcze?
Nabycie używanego auta to jednak pewne ryzyko. Nie wiadomo przecież, kto nim jeździł i w jaki sposób, jak o nie dbał, po jakich terenach je prowadził – i tak dalej. Dlatego bardzo duże znaczenie przy inwestycji w poleasingowe samochody osobowe i dostawcze ma zwrócenie uwagi na wiarygodność, a także rzetelność sprzedawcy. Czy i w jaki sposób sprawdza stan techniczny oraz wizualny auta? Jakie informacje są podane przy opisie pojazdu? A co z przebiegiem?
Chętnie wybierany jest portal Automarket.pl, którego właścicielem jest PKO Bank Polski. Oferuje sprzedaż samochodów poleasingowych w Warszawie i innych polskich miastach, a każde takie auto przechodzi bardzo dokładną, 75-punktową inspekcję stanu technicznego. Sprawdzany jest również jego rzeczywisty przebieg oraz historia serwisowania. Wynik inspekcji zostaje opublikowany przy opisie oferty, podobnie jak informacja nt. przebiegu auta i historii. Co więcej, kupując (lub decydując się na finansowanie) poleasingowe samochody na Automarket.pl, dostajesz na nie rok gwarancji, a także 5 dni na darmowy zwrot.
Dlaczego warto wybrać samochody poleasingowe?
Samochody poleasingowe z dobrego, pewnego źródła, to zatem opcja na nabycie dla swojej firmy niemal nowych aut za dużo niższą cenę od salonowej. Co więcej, to pojazdy, które są zazwyczaj dobrze utrzymane. Wynika to z faktu, że o serwisowanie w pewnym sensie dba leasingodawca – wskazuje sieć warsztatów, zwykle ASO, w której samochód powinien być naprawiany i to na oryginalnych częściach, gdy zachodzi potrzeba wymiany którejkolwiek. Takie leasingowane pojazdy mają też pełne ubezpieczenie, a ich pierwotny użytkownik musi dbać o wykonywanie regularnych badań technicznych.
Poleasingowe samochody osobowe i dostawcze mogą być zatem świetnym wyborem dla firmy, szczególnie w przypadku zdecydowania się na finansowanie zakupu. Leasing oraz wynajem dają użytkownikowi pewność, że w razie kolizji, wypadku czy przypadkowego samodzielnego uszkodzenia auta, nie będzie ponosić wysokich kosztów naprawy. Po prostu oddaje samochód do renomowanego serwisu i odbiera naprawiony, a na czas naprawy dostaje samochód zastępczy. A jeśli nagle najedzie na szkło leżące na drodze lub wjedzie w wyrwę, w wyniku czego uszkodzi się opona (albo opony!), to nie zostanie sam z pojazdem unieruchomionym pośrodku niczego. Bo w pakiecie usług może mieć też ochronę ogumienia!
oprac. : materiał partnera
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)