eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firmZakup mieszkania w Warszawie. Jak negocjować cenę?

Zakup mieszkania w Warszawie. Jak negocjować cenę?

2023-09-26 12:35

Zakup mieszkania w Warszawie. Jak negocjować cenę?

Zakup mieszkania w Warszawie. Jak negocjować cenę? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Komunikat PR

Mieszkania w stolicy są drogie. Ich zakup przewyższa możliwości finansowe większości osób, które stoją przed ich zakupem. Decydując się na kupno nieruchomości w Warszawie, nie musimy od razu zgadzać na tzw. cenę ofertową, czyli kwotę wskazaną w ogłoszeniu. Większość sprzedających umyślnie ją zawyża, pozostawiając sobie i kupującym pole do negocjacji. W związku z tym, zawsze warto starać się obniżyć cenę - o tym, jak to robić z sukcesem, powiemy poniżej!

Mieszkania deweloperskie i używane a możliwości w zakresie negocjacji


Większości osób negocjowanie ceny nieruchomości kojarzy się wyłącznie z mieszkaniami używanymi, sprzedawanymi przez osoby prywatne. Okazuje się jednak, że możemy obniżyć cenę zakupu także w przypadku nieruchomości od dewelopera. Nie osiągniemy w tym wypadku spektakularnych efektów, lecz zazwyczaj możemy liczyć na zniżkę w wysokości kilku procent, co w przypadku wysokich, warszawskich cen oznacza oszczędność kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli deweloper nie jest skłonny do negocjowania ceny samego mieszkania na sprzedaż w Warszawie, możemy pokusić się o poproszenie o zniżkę np. na zakup miejsca parkingowego (zwłaszcza jeśli planujemy kupić więcej niż jedno) i komórkę lokatorską. Możemy także uzyskać większą komórkę w cenie mniejszej. Największe szanse na udane negocjacje z deweloperem mamy na wczesnym etapie realizacji inwestycji, kiedy większość mieszkań jest jeszcze nie sprzedanych.

W przypadku mieszkań używanych to, czy uda nam się uzyskać rabat i w jakiej będzie on wysokości, zależy od dobrej woli sprzedającego. Warto więc zadbać o dobre relacje i przyjazną atmosferę w czasie spotkania, a do negocjacji przystąpić dopiero po obejrzeniu mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Większość sprzedających to dotychczasowi mieszkańcy nieruchomości, który w pewien sposób są z nią emocjonalnie związani – negocjacje warto więc zacząć od wskazania atutów mieszkania, a nie od wad, których wymienianie zwykle irytuje właścicieli i powoduje niechęć do osoby zainteresowanej zakupem.

fot. mat. prasowe

Jak przygotować się do negocjacji ceny mieszkania?

Przygotowania do negocjacji ceny mieszkania na sprzedaż w Warszawie warto rozpocząć od wykonania reasearchu cen nieruchomości w danej lokalizacji. W tym celu warto przejrzeć serwisy ogłoszeniowe i zobaczyć, ile kosztują mieszkania w zbliżonym standardzie.


Jak przygotować się do negocjacji ceny mieszkania?


Przygotowania do negocjacji ceny mieszkania na sprzedaż w Warszawie warto rozpocząć od wykonania reasearchu cen nieruchomości w danej lokalizacji. W tym celu warto przejrzeć serwisy ogłoszeniowe i zobaczyć, ile kosztują mieszkania w zbliżonym standardzie. Jeśli interesująca nas nieruchomość jest wystawiona w znacznie wyższej cenie, znajomość aktualnych realiów rynkowych będzie solidnym argumentem przetargowym.

Warto także mieć wybranych kilka, interesujących nas nieruchomości i nie skupiać się emocjonalnie na żadnej z nich. Wyczuwalne silne zainteresowanie danym mieszkaniem zazwyczaj skłania sprzedającego do obstawania przy swojej cenie w nadziei, że emocje wezmą górę i zaakceptujemy jego ofertę. Wreszcie, nie należy przesadzać – rozsądną obniżką jest 5-10% od ceny ofertowej, chyba że mieszkanie wymaga dodatkowych, wysokich nakładów finansowych.

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, warto przygotować argumenty przemawiające za obniżką ceny mieszkania na sprzedaż. Może być to np. wymagany remont, konieczność wymiany instalacji, chęć pozostania dotychczasowego właściciela w mieszkaniu przez pewien czas po sprzedaży, brak balkonu i windy czy sprzedaż używanego mieszkania bez żadnego wyposażenia.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: