eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firmJak dorobić do pensji, nie wychodząc z domu? 10 sprawdzonych sposobów

Jak dorobić do pensji, nie wychodząc z domu? 10 sprawdzonych sposobów

2024-05-17 14:08

Jak dorobić do pensji, nie wychodząc z domu? 10 sprawdzonych sposobów

Jak dorobić do pensji, nie wychodząc z domu? 10 sprawdzonych sposobów © freepik.com

Komunikat PR

Twoje wynagrodzenie może systematycznie wzrastać, ale wcale nie musi wystarczyć na pokrycie ciągle rosnących kosztów życia. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na dorobienie do etatu. Na szczęście za sprawą Internetu jest to dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zastanawiasz się, jak uzyskać dodatkowy zarobek bez wychodzenia z domu? Zapoznaj się z naszymi propozycjami!

1. Uruchom własny sklep internetowy


Otwarcie własnego e-sklepu to jeden z najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych pomysłów na biznes. Konsumenci coraz chętniej robią zakupy w sieci, dzięki czemu rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Jeśli chcesz stać się częścią tej rewolucji, ciągle nie jest za późno! Wystarczy, że skompletujesz atrakcyjny asortyment i znajdziesz odpowiednią dla siebie grupę docelową.

Własną stronę e-commerce z łatwością założysz dzięki nowoczesnej platformie sklepowej, takiej jak choćby Sky-Shop. Oprogramowanie abonamentowe zapewni Ci bowiem dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji sprzedażowych i marketingowych. Za pomocą intuicyjnego kreatora w kilku kliknięciach stworzysz swój sklep i zintegrujesz go z kluczowymi usługami (np. bramką płatności czy systemem kurierskim). Wszystko to w ramach jednej opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie!

2. Sprzedawaj w dropshippingu


Prowadzenie własnego sklepu internetowego wymaga najmowania bądź zakupu magazynu, a także opłacania jego pracowników oraz czynszu. Takich problemów możesz uniknąć, jeśli zdecydujesz się na dropshipping. To nowoczesny model sprzedaży, w którym odpowiedzialność za kluczowe procesy logistyczne spoczywa nie na właścicielu sklepu, a na jego dostawcach.

Sklep w dropshippingu otworzysz równie łatwo jak każdy inny e-commerce. Skorzystaj po prostu z dobrej platformy e-commerce i spośród dostępnych integracji wybierz hurtownie dropshippingowe, z którymi chcesz współpracować. Dzięki temu natychmiast udostępnisz swoim potencjalnym klientom interesujące Cię produkty z asortymentu dostawców. Co istotne, nie będziesz musiał płacić za nie z góry, ponieważ ich zakupu dokonasz dopiero, gdy otrzymasz na nie zamówienie.

Dropshipping eliminuje ryzyko inwestycyjne i pozwala wejść na rynek e-commerce bez dużego kapitału na start. Jak widzisz, stanowi znakomitą odpowiedź na pytanie, jak dorobić do pensji w 2024 roku.

3. Prowadź sprzedaż w marketplace’ach


W myśl popularnej współcześnie strategii omnichannel nie powinieneś ograniczać sprzedaży internetowej do witryny własnego sklepu. Swoje zasięgi znacząco zwiększysz dzięki rozmaitym portalom zakupowym. Największym uznaniem na polskim rynku cieszy się oczywiście Allegro, które zapewni Ci dostęp do ogromnej bazy potencjalnych klientów oraz zaawansowanych narzędzi marketingowych.

Co istotne, sprzedaż na Allegro możesz prowadzić nawet bez własnego sklepu internetowego. Dzięki temu jeszcze szybciej i łatwiej rozpoczniesz swoją działalność. Pamiętaj, że oprócz tej platformy do dyspozycji masz również takie serwisy jak EmpikPlace, Morele, Ceneo, OLX, a nawet portale zagraniczne – eBay i Amazon. Marketplace’y to doskonały sposób na docieranie do nowych klientów i identyfikowanie ewentualnych nisz.

4. Handluj materiałami cyfrowymi


Nie masz czasu zajmować się magazynowaniem i wysyłkami produktów, a dropshipping wydaje Ci się nieopłacalny? Postaw na cyfrowy asortyment! Dzięki temu całkowicie zautomatyzujesz sprzedaż i wyeliminujesz zbędne koszty. Jeśli skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania, z łatwością ustawisz system tak, aby konkretne pliki trafiały do odbiorców natychmiast po sfinalizowaniu przez nich transakcji.

Czym handlować w takim modelu? Możesz zaoferować swoim klientom na przykład kursy i poradniki – zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Zastanów się nad tym, jaka dziedzina jest Ci bliska i jaką wiedzą możesz się pochwalić. Następnie przekuj to w gotowe produkty – e-booki lub nagrania – i wystaw je na sprzedaż!

Ciekawym rozwiązaniem wydają się też fotografie, grafiki oraz sample muzyczne. Możesz sprzedawać je nie tylko na własnej stronie internetowej, ale także w serwisach stockowych. Zauważ, że ich tworzenie staje się coraz prostsze – do dyspozycji masz dziś mnóstwo narzędzi AI, które pomogą Ci osiągnąć wymarzone rezultaty.

5. Zaoferuj klientom produkty handmade


Ręcznie robione produkty cieszą się współcześnie ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Odznaczają się bowiem oryginalnym charakterem i pozwalają wybić się z tłumu. Często reprezentują też zdecydowanie wyższą jakość niż artykuły z fabryk. Dotyczy to między innymi biżuterii, odzieży, akcesoriów, dekoracji, a nawet mebli. Jeśli możesz pochwalić się talentem manualnym w którejś z tych dziedzin, powinieneś spróbować swoich sił w sprzedaży produktów DIY.

Na potrzeby handlu rękodziełem możesz wykorzystać to samo oprogramowanie sklepowe co w innych przypadkach. Dane produktowe będziesz musiał co prawda wprowadzić na stronę samodzielnie, ale wiele innych procesów uda Ci się usprawnić i zautomatyzować. To prosty sposób, żeby dorobić do pensji bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej i inwestowania w kosztowne zaplecze.

6. Prowadź bloga


Skoro dotknęliśmy już tematu tworzenia contentu cyfrowego, warto przypomnieć sobie o starych, dobrych blogach. Czasy ich świetności wcale nie minęły – wręcz przeciwnie, strony tego typu mogą dziś przynosić zyski większe niż kiedykolwiek. W tym celu przyda Ci się jednak odrobina cierpliwości, a przede wszystkim – ogromna wiedza lub przynajmniej umiejętność researchu. Zauważ, że taką działalność prowadzi dziś bardzo wielu twórców internetowych, więc konkurencja jest spora, a odbiorca bardzo wymagający.

Na blogu (lub vlogu – jeśli postawisz na materiały wideo) możesz zarabiać przede wszystkim dzięki linkom afiliacyjnym. Firmy, które nawiążą z Tobą kontakt, mogą Cię też prosić o przygotowanie materiałów sponsorowanych, publikację recenzji ich produktu lub zamieszczenie w treściach wzmianki o nim. Początkowo taka działalność nie musi przynosić Ci dużych zysków, ale z czasem może przerodzić się na bardzo dochodową formę dodatkowego zarobku.

7. Zajmij się copywritingiem


Pisanie treści na zlecenie nie jest zajęciem dla każdego. Jeśli możesz się jednak pochwalić „lekkim piórem” i umiejętnością szybkiego pozyskiwania informacji, taka działalność powinna przypaść Ci do gustu. Aby wejść na rynek, rozejrzyj się za zleceniami w facebookowych grupach dla freelancerów lub w takich serwisach jak UseMe. Początkowo stosuj możliwie konkurencyjne stawki, ale pamiętaj, aby nie zaniżać wartości swojej pracy. Kiedy zbudujesz już własne portfolio, zyskasz argument przemawiający za podniesieniem cen.

Z Twoich usług copywriterskich mogą korzystać rozmaite firmy zainteresowane rozwijaniem swoich profili w mediach społecznościowych i pozycjonowaniem stron w wyszukiwarce. Wysokiej jakości treści to podstawa SEO, toteż trudno wyobrazić dziś sobie internetowy biznes bez udziału copywriterów.

8. Obsługuj social media


Media społecznościowe odgrywają bardzo istotną rolę we współczesnym biznesie. Dla firm stanowią swego rodzaju wizytówkę, pozwalającą na budowę wizerunku marki i ułatwiającą bezpośredni kontakt z odbiorcami. Zazwyczaj przedsiębiorcy potrzebują jednak kogoś, kto w ich imieniu zarządzałby tymi profilami.

Taka praca może co prawda wymagać podstawowych umiejętności graficznych i – podobnie jak w przypadku copywritingu – „lekkiego pióra”, ale potrafi być opłacalna. Jeśli założysz własną działalność i znajdziesz sobie kilku klientów, z łatwością dorobisz do pensji.

9. Zostań influencerem


Media społecznościowe możesz prowadzić nie tylko dla innych firm, ale także dla siebie. To podobna działalność jak w przypadku pisania bloga. Powinno Ci zależeć na contencie wysokiej jakości i stałym przyroście obserwujących. Kiedy Twój profil (na Instagramie lub TikToku) stanie się już wystarczająco popularny, firmy mogą zacząć się z Tobą kontaktować w celu nawiązania współpracy marketingowej.

Aby zostać dobrym influencerem, najlepiej trzymać się dobrze znanej sobie dziedziny. Odbiorcy docenią fachową wiedzę i profesjonalne treści, a za ich uznaniem pójdzie zainteresowanie ze strony reklamodawców. Budowa takiego profilu może wymagać nieco cierpliwości, ale wszyscy ambasadorzy marek musieli od czegoś zacząć. Dla wielu z nich influencer marketing jest dziś bardzo dochodowym sposobem na życie.

10. Udzielaj korepetycji


Jeśli chcesz dorobić do pensji, możesz też udzielać w sieci korepetycji z wybranego przedmiotu. Twoimi usługami z pewnością zainteresują się uczniowie szkół, a jeśli Twoja wiedza jest wystarczająco bogata – nawet studenci. Aby prowadzić lekcje, użyj po prostu jednej z platform przeznaczonych dla korepetytorów lub poszukaj klientów w odpowiednich grupach na Facebooku.

Pamiętaj też, że prowadząc korepetycje, wcale nie musisz ograniczać się do przedmiotów szkolnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dziś choćby języki obce (zwłaszcza te bardziej egzotyczne) oraz różne zagadnienia dotyczące ekonomii, prowadzenia biznesu, psychologii czy marketingu i komunikacji. Wybierz więc dziedzinę, w której czujesz się najpewniej, a następnie zacznij szukać uczniów. Nawet godzina korepetycji każdego popołudnia pozwoli Ci zauważalnie dorobić do etatu.

Jak dorobić do pensji, nie wychodząc z domu? Podsumowanie


Każda z powyższych propozycji pozwoli Ci dorobić do pensji bez konieczności wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak, że we własny biznes możesz przekuć dowolne zainteresowanie. Jeśli zależy Ci na dodatkowym zarobku, zastanów się więc, co robisz lubić i na czym się znasz. Zazwyczaj najprostsze rozwiązania okażą się najlepsze!

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: