eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firmCzym różni się hosting standardowy od hostingu cloud? Wyjaśniamy!

Czym różni się hosting standardowy od hostingu cloud? Wyjaśniamy!

2024-07-12 14:18

Czym różni się hosting standardowy od hostingu cloud? Wyjaśniamy!

Czym różni się hosting standardowy od hostingu cloud? Wyjaśniamy! © Panumas Nikhomkhai z Pixabay

Komunikat PR

Decyzja o wyborze najlepszego hostingu dla strony internetowej pełni niezwykle ważną rolę w kontekście jej prawidłowego działania, wydajności oraz ze względów bezpieczeństwa. Właściciele witryn internetowych mają do wyboru wiele rozwiązań - zarówno różne formy hostingu standardowego jak i nowatorską opcję, jaką jest hosting cloud. Czym dokładnie różni się hosting standardowy od hostingu cloud? Wszystkie najważniejsze informacje prezentujemy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Czym jest hosting?


Wyróżnikiem hostingu jest fakt, iż jest to usługa gwarantująca dostęp do odpowiednio skonfigurowanych serwerów umożliwiających gromadzenie i udostępnianie różnorodnych zasobów. Chodzi tutaj oczywiście przede wszystkim o strony WWW, ale także inne elementy, takie jak poczta e-mail, pliki bądź całe bazy danych. Jeśli nie zainwestuje się w hosting, wówczas nie jest możliwe opublikowanie strony WWW w internecie. Obecnie istnieje wiele różnorodnych form hostingu. Dodatkowo, wiele firm w celu zwiększenia zainteresowania swoimi usługami, proponuje klientom dodatkowe udogodnienia, takie jak bezpłatna domena.

Czym wyróżnia się standardowy hosting?


Hosting w tradycyjnej formule ma kilka odmian. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest hosting współdzielony. Polega to na tym, iż kilka różnych stron internetowych jest hostowanych na jednym serwerze fizycznym. Wszystkie zasoby znajdujące się na takim serwerze są współdzielone pomiędzy klientów. Oznacza to, że w momencie znacznego wzrostu liczby użytkowników na jednej bądź kilku stronach, może dojść do przeciążenia i trudności z szybkim uruchamianiem danej witryny.

Innym rozwiązaniem jest hosting typu VPS, czyli Virtual Private Serwer. Jest to serwer fizyczny, który podzielony jest na kilka mniejszych wirtualnych serwerów. Wówczas każdy z nich działa osobno i ma przypisaną określoną ilość zasobów. Jest to rozwiązanie gwarantujące większe bezpieczeństwo i pewność co do efektywnego funkcjonowania hostingu. Najbardziej zaawansowaną opcją jest hosting dedykowany - zgodnie z nazwą, jest on przeznaczony wyłącznie dla jednej strony internetowej, dlatego gwarantuje niesamowicie dużą wydajność.

Cloud hosting - na czym to polega?


Cloud hosting, czyli hosting chmurowy, to nowoczesne rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Polega to na tym, iż wykorzystuje się tutaj wiele serwerów fizycznych, które są połączone w ramach jednej wirtualnej sieci. Stosuje się tutaj infrastrukturę dostawcy usług w chmurze. Zasoby są przydzielane w sposób dynamiczny w zależności od tego, jakie jest zapotrzebowanie ze strony poszczególnych stron internetowych bądź aplikacji. Cloud hosting różni się od standardowego rozwiązania tym, iż nie opiera się jedynie na fizycznych, lokalnie eksploatowanych maszynach.

Cloud hosting gwarantuje zdecydowanie większą elastyczność - likwiduje obciążenia oraz koszty związane z utrzymaniem sprzętu w ramach lokalnej infrastruktury, co stanowi niezwykle istotne udogodnienie. Dodatkowo, omawiane rozwiązanie gwarantuje niesamowitą skalowalność - jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, można zwiększyć liczbę potrzebnych zasobów.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: