eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacjaDialog dla abonentów TP SA

Dialog dla abonentów TP SA

2006-12-06 00:21

Telefonia Dialog otrzymała decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie usług hurtowego zakupu abonamentu (WLR - Wholesale Line Rental) od Telekomunikacji Polskiej.

Przeczytaj także: Abonament w Tele2 od stycznia 2007

Wniosek o decyzję regulatora został złożony w sierpniu br. (poprzedziły go prowadzone od marca bezpośrednie negocjacje obu operatorów, które nie doprowadziły do wypracowania wspólnego stanowiska między stronami). Po zakończeniu trwającego od 6 października do 6 listopada br. procesu publicznych konsultacji projektu decyzji w tej sprawie, prezes UKE ogłosiła ostateczną decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Poziom upustu hurtowego od ustalonej ceny referencyjnej (37,83 PLN dla łącza analogowego i 55 PLN dla łącza cyfrowego ISDN) został określony na 46,99 %. Dialog zapłaci zatem Telekomunikacji Polskiej 20,05 PLN netto miesięcznego abonamentu za łącze analogowe oraz 29,16 PLN netto za łącze ISDN.

„Wprowadzenie decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 4 grudnia 2006 roku usługi hurtowego dostępu do sieci dla trzeciego już z kolei przedsiębiorcy telekomunikacyjnego powinno przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym i umożliwić skuteczniejsze konkurowanie kolejnego podmiotu z ofertą detaliczną TP” – pisze Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy UKE, w komunikacie prasowym.

„Decyzja regulatora oznacza dla nas możliwość pełnej oferty usług telefonicznych dla wszystkich abonentów Telekomunikacji Polskiej w całym kraju – od abonamentu, przez połączenia lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe i do sieci komórkowych. To przede wszystkim ogromny komfort, dla abonentów, którzy będą otrzymywać jedną wspólną fakturę, a nie jak dotychczas – osobno za abonament, osobno za połączenia wykonywane poprzez prefiks” – mówi Sławomir Szych, prezes zarządu Telefonii Dialog.

Usługa Podstawowa i Usługa Pełna

Prezes UKE zobowiązał TP do świadczenia na rzecz Telefonii Dialog S.A. usług dla dostępu analogowego oraz dla dostępu cyfrowego ISDN. Usługa WLR będzie realizowana w dwóch etapach: Usługi Podstawowej - wdrożonej w ciągu 2 miesięcy oraz Usługi Pełnej – wdrożonej w ciągu 18 miesięcy. Zdaniem Prezesa UKE terminy te są wystarczające dla wprowadzenia wszystkich, niezbędnych czynności po stronie TP i Telefonii Dialog S.A. pozwalających na korzystanie przez abonentów z Usługi Podstawowej i Pełnej.

Po uruchomieniu Usługi Pełnej, abonentom Telefonii Dialog S.A. korzystającym z Usługi Podstawowej zostanie umożliwiony dostęp do zakresu Usługi Pełnej. Za przekroczenie przez TP terminów wskazanych w decyzji naliczane będą kary umowne na rzecz Telefonii Dialog S.A.

 

1 2

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Nowe telefony Samsung

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: