Nowoczesne metody nauczania prawa i administracji: najskuteczniejsze techniki edukacyjne
2024-09-30 11:32
Nowoczesne metody nauczania prawa i administracji: najskuteczniejsze techniki edukacyjne © fot. mat. prasowe
Komunikat PR
Na wielu kierunkach studiów odchodzi się od rozwiązań i formuł, które są praktykowane od lat. Przykładami mogą być prawo i administracja. Chociaż absolwenci tych kierunków wciąż muszą opanować wiedzę teoretyczną, to w trakcie nauki mają szansę zgłębiać poszczególne dziedziny prawa w bardziej elastyczny sposób, a do tego przyswajają sobie, jak wykorzystać wiedzę w praktyce. Jakie nowoczesne metody nauczania stosuje się na uczelniach podążających z duchem czasu?Studia prawnicze online – oszczędność czasu i nauka w każdym miejscu
Jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu studenci kierunków prawo i administracja byli obecni na uczelni praktycznie codziennie – zarówno wykłady, jak i zajęcia odbywały się stacjonarnie. Gdy mowa o jednym z największych przełomów w szkolnictwie wyższym, trzeba wskazać na możliwość studiowania online. Studia online sprawiły, że dyplom z prawa czy administracji jest dostępny również dla osób, które borykają się z ograniczeniami w poruszaniu się lub preferują naukę w domowych, komfortowych warunkach.
Jak wyglądają studia online? To bardzo proste:
- Student otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej
- Korzystając z platformy, student może odsłuchiwać wykłady audio-video, a także zapoznać się z różnymi case studies
- Za pośrednictwem platformy możliwy jest też udział w webinariach
fot. mat. prasowe
Rozpocznij karierę prawniczą
Symulacje procesów sądowych – wiedza teoretyczna w praktyce
Znajomość przepisów i umiejętność logicznego myślenia to podstawa. Jednak od przyszłych prawników wymaga się także zdolności oratorskich, a także opanowania stresu i tremy podczas wystąpień publicznych. Studia, które mają dobrze przygotować do wykonywania zawodu prawniczego, muszą to uwzględniać. Stąd też studia prawo Warszawa zapewniają studentom możliwość uczestniczenia w symulacjach procesów sądowych, podczas których mogą oni wcielić się m.in. w prokuratora czy obrońcę. To jednak nie wszystko.
Studenci prawa mogą wziąć udział również w innych ćwiczeniach – należą do nich choćby:
- Ćwiczenia z prowadzenia negocjacji. Wiele sporów można rozwiązać bez wchodzenia na drogę sądową. Przyszły radca prawny czy prawnik musi jednak wiedzieć, jak i kiedy warto podjąć negocjacje.
- Ćwiczenia z prowadzenia mediacji. Przyszli prawnicy, którzy chcą pracować jako mediatorzy, mogą sprawdzić się już podczas studiów – dzięki ćwiczeniom z mediacji wykształcą niezbędne kompetencje.
fot. mat. prasowe
Elitarna uczelnia prawnicza
Hybrydowy model nauki – zajęcia na uczelni i samodzielne kształcenie
Zarówno prawo, jak i administracja to kierunki, które wymagają od studentów zapoznania się z rozmaitymi zagadnieniami teoretycznymi. Chociaż wiele tematów jest omawianych na zajęciach, to studenci i tak muszą poświęcić czas, aby zrozumieć i utrwalić sobie poruszane zagadnienia. To powoduje, że na tych studiach świetnie sprawdza się hybrydowy model nauki. Na czym on polega? Kto najbardziej może zyskać na wyborze tej formy kształcenia?
W przypadku hybrydowego modelu nauki studenci biorą udział w zajęciach, które odbywają się na uczelni oraz uczestniczą w webinariach na odległość. Co ważne, webinaria umożliwiają interakcję z wykładowcą w czasie rzeczywistym. W konsekwencji jest to dobre rozwiązanie choćby z perspektywy osób zamieszkujących z dala od uczelni lub pracujących w trakcie tygodnia. Ćwiczenia są tak zorganizowane, aby odbywały się w weekendy.
oprac. : Komunikat PR
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)