eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firmInwestycje w nieruchomości. Przegląd najciekawszych ofert w Polsce

Inwestycje w nieruchomości. Przegląd najciekawszych ofert w Polsce

2024-11-12 21:42

Inwestycje w nieruchomości. Przegląd najciekawszych ofert w Polsce

Inwestycje w nieruchomości. Przegląd najciekawszych ofert w Polsce © fot. mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Rynek nieruchomości reaguje na zmiany ekonomiczne, społeczne i polityczne. Warto je obserwować, by umiejętnie ulokować kapitał i cieszyć się zyskami. Przyjrzyj się najciekawszym rodzajom nieruchomości inwestycyjnych w Polsce i zobacz, na jakie warto zwrócić uwagę.

Inwestycje w nieruchomości – na czym to polega?


Nieruchomości inwestycyjne to obiekty, które mają przynieść właścicielowi zysk ze sprzedaży lub wynajmu. Kupujący nabywa je w celach komercyjnych, a nie prywatnych. Inwestorzy mogą zdecydować się na następujące rodzaje nieruchomości inwestycyjnych:
  • mieszkania,
  • lokale użytkowe,
  • lokale usługowe.

Inwestycje w nieruchomości – dlaczego warto?


Inwestycje w nieruchomości o przeznaczeniu komercyjnym mają dużą wartość ekonomiczną. To pewna lokata kapitału, która może być bardzo opłacalna. Jedną z zalet z punktu biznesowego jest to, że przynoszą regularny dochód. To daje spore możliwości i perspektywy inwestycyjne. Pozwala efektywnie rozwijać działalność gospodarczą oraz zwiększa szanse na zyski.

Jednak oferta tego typu obiektów jest szeroka i trzeba dokładnie ją przeanalizować, by podjąć świadomą decyzję biznesową. W tym celu warto zajrzeć do przewodnika Orange po rynku nieruchomości komercyjnych.

Czynniki, które wpływają na wartość nieruchomości inwestycyjnych


Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości warto przeanalizować czynniki, które mają wpływ na ich wartość i przyszły zysk inwestycji. Chodzi w szczególności o:
  • Sytuację polityczno-społeczną – w tym aspekcie należy sprawdzić poziom zapotrzebowania na określone lokale, ich potencjał gospodarczy, a także m.in. poziom inflacji, wartość gruntu, warunki udzielania kredytów.
  • Położenie – to bardzo ważny aspekt, który determinuje wartość nieruchomości inwestycyjnych. Zwykle obiekty usytuowane w centrum są droższe, a te na obrzeżach - tańsze.
  • Oczekiwania klientów dotyczące m.in. preferowanej lokalizacji, udogodnień, np. parkingów podziemnych, dostępności publicznych środków komunikacji, a także aranżacji zieleni.
  • Ekologię – warto zweryfikować m.in. to, jakie materiały wykorzystano podczas budowy, czy rozwiązania technologiczne zastosowane w budynku są eco-friendly. To ma znaczenie w kontekście coraz większego zainteresowania świadomym rozwojem i ekologią oraz przyszłych projektów biznesowych.

Inwestycje w nieruchomości – na które obiekty warto zwrócić uwagę?


Wiele rodzajów nieruchomości inwestycyjnych sprawia, że trzeba uważnie zweryfikować potrzeby rynku. To ma znaczenie dla zwiększenia rentowności biznesu. Jakie budynki o charakterze komercyjnym warto kupować w Polsce?

Mieszkanie to więcej niż inwestycja w przyszłość


Rynek mieszkaniowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Z raportu NBP [1] wynika, że od początku 2023 roku można zaobserwować wzrost popytu na mieszkania, przy ich ograniczonej podaży. Cena lokali zależy m.in. od położenia geograficznego i liczby ludności. To oznacza, że inwestycja może okazać się bardzo opłacalna.

Tego rodzaju nieruchomość ma dość duży potencjał biznesowy. Służy przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Dlatego warto ją wykorzystać jako lokal pod wynajem, zwłaszcza w popularnych lokalizacjach. Alternatywnie można kupić mieszkanie, wyremontować i przygotować do sprzedaży.

Lokale użytkowe i usługowe – dlaczego to opłacalna inwestycja?


Lokale użytkowe i usługowe to kolejny rodzaj nieruchomości inwestycyjnych, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki nim można efektywnie rozwijać biznes i osiągać zyski. Czym się różnią?
  • Lokale użytkowe – to nieruchomości, które składają się z jednego lub wielu pomieszczeń. Można w nich prowadzić działalności o różnym profilu, w tym o charakterze niekomercyjnym. Są to np. budynki biurowe, przestrzenie magazynowe, obiekty sportowe.
  • Lokale usługowe – to rodzaj nieruchomości inwestycyjnych, które służą do prowadzenia działalności o charakterze usługowym. Są przystosowane pod względem technicznym i konstrukcyjnym do świadczenia określonych usług. Przykładem lokali usługowych mogą być m.in. restauracje, hotele czy salony kosmetyczne.



[1] Raport NBP z grudnia 2023 roku, pt. „Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w III kwartale 2023 r.”

oprac. : materiał partnera

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: