eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyDyskryminacja na rynku pracy

Dyskryminacja na rynku pracy

2007-05-09 00:20

Przeczytaj także: Dyskryminacja płci w zatrudnieniu wciąż wysoka


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Jak rozumiesz dyskryminację na rynku pracy?

Wykres 2. Jak rozumiesz dyskryminację na rynku pracy?













Ponad połowa ankietowanych, zapytana o działania, które mogłyby przyczynić się do stosowania „polityki równych szans” i aktywizacji biernych zawodowo grup społecznych, wskazywała na szkolenia zawodowe i ułatwiające powrót na rynek pracy. Na kolejnych miejscach znalazło się promowanie otwartego rynku pracy dla wszystkich poprzez kampanie społeczne oraz dostosowanie miejsc pracy do potrzeb określonych grup (oba wskazania po 43%).

fot. mat. prasowe

Wykres 3. Jakie działania mogą przyczynić się do stosowania polityki równych szans i aktywizacji bie

Wykres 3. Jakie działania mogą przyczynić się do stosowania polityki równych szans i aktywizacji biernych zawodowo grup społecznych?

Co ciekawe, głosy pracodawców dotyczące powyższego zagadnienia były zupełnie odmienne niż pozostałych uczestników rynku pracy. Najczęściej wskazywanym przez nich udogodnieniem było zmniejszenie kosztów pracy (68%), a dopiero w dalszej kolejności szkolenia zawodowe (48%), czy dostosowanie miejsc pracy do potrzeb określonych grup (45%).

Informacje o badaniu
Ankieta dotycząca dyskryminacji na rynku pracy była dostępna na stronie www.pracuj.pl od 1 do 30 kwietnia 2007 roku. Odpowiedziało na nią w sumie 2489 osób, wśród których znalazły się: osoby pracujące, osoby poszukujące pracy, pracodawcy oraz studenci i absolwenci. Podane w raporcie wyniki odnoszą się do grupy wszystkich ankietowanych bez nielicznej grupy pracodawców, chyba, że podano inaczej.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: