Trendy w zarządzaniu IT w Polsce
2007-05-13 00:18
Przeczytaj także: Zarządzanie ryzykiem informatycznym
Negatywnych tendencji można się natomiast dopatrzyć w tym, że tylko 45% ankietowanych posiada mierniki wydajności. Choć zgodnie z deklaracjami 64% ankietowanych ma się to zmienić w najbliższym czasie, to aż 46% badanych nie będzie wiązało ewentualnych umów z własnymi celami biznesowymi. „Z jakiegoś powodu określanie sztywnych parametrów jest niedocenianym elementem procesu zarządzania usługami IT” – zastanawia się Andrzej Molski -„Może to wynikać z tego, że skonstruowanie takiej umowy oraz precyzyjne zdefiniowanie parametrów, jak i późniejsze egzekwowanie poczynionych ustaleń, jest na tyle trudne, że wiele osób po prostu odpuszcza sobie ten temat”.
„Przeprowadziliśmy to badanie już po raz drugi – mówi Robert Jesionek, redaktor naczelny CIO – I po raz drugi widać z niego, że polski szef IT tylko w kilku procentach (w tym roku 5%) jest członkiem zarządu. Można mniemać, że to dowód na to, iż polskie organizacje nie dość doceniają rolę IT i jest w tym sporo prawdy. Jeśli dodatkowo, w strukturze firmy dyrektor IT podlega dyrektorowi ds. finansów, to stąd już tylko krok do traktowania IT wyłącznie jako centrum kosztów. Wbrew pozorom takie zgubne w konsekwencjach myślenie nie jest dziś w Polsce rzadkością” – podsumowuje.
Przeczytaj także:
Zarządzanie ryzykiem IT - obalenie mitów
![Zarządzanie ryzykiem IT - obalenie mitów [© Scanrail - Fotolia.com] Zarządzanie ryzykiem IT - obalenie mitów](https://s3.egospodarka.pl/grafika/ryzyko-informatyczne/Zarzadzanie-ryzykiem-IT-obalenie-mitow-apURW9.jpg)
1 2
oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
branża IT, ryzyko informatyczne, dyrektorzy działów IT, bezpieczeństwo informatyczne, zagrożenia informatyczne