Zarządzanie danymi w polskich firmach
2007-06-03 00:34
Przeczytaj także: Centra danych: średnie firmy otwarte na nowości
"Rola urządzeń przenośnych we współczesnym biznesie nabiera coraz większego znaczenia, zaś pracownicy coraz częściej wykonują swoje zadania poza biurem." - twierdzi Jacek Browarski, Channel Manager w firmie Hitachi Data Systems. - " Firma analityczna Yankee Group przewiduje, że w roku 2010 aż 269 milionów użytkowników na całym świecie będzie łączyć się z infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa właśnie za pośrednictwem urządzeń przenośnych. W świetle tych danych firmy w Polsce będą musiały zadbać o politykę bezpieczeństwa tych urządzeń."
Połowa przedsiębiorstw szacuje ilość danych niezwiązanych z prowadzoną działalnością (prywatne wiadomości e-mail, pliki muzyczne i wideo) na 10-25% łącznej pojemności pamięci masowej. 26% badanych przyznaje, że ich ilość może zajmować nawet połowę całej pojemności. Jednocześnie 72% respondentów deklaruje, że przyjęła wewnętrzne zasady przechowywania takich danych lub zamierza je wprowadzić w ciągu kolejnych 12 miesięcy.
"W związku z dynamicznym wzrostem ilości danych, jedną ze strategii zwiększenia wolnej pamięci jest przyjęcie wewnętrznych strategii przechowywania danych niezwiązanych bezpośrednio z pracą" – powiedział Jacek Browarski. – "W zależności od przyjętej polityki, firmy nie muszą ograniczać swobody pracowników, ale również nie powinny archiwizować takich danych we własnej infrastrukturze informatycznej."
Informacje o badaniu
Badanie „Storage Index” to niezależna ankieta przeprowadzona przez firmę Vanson Bourne w styczniu i lutym 2007 r., w której wzięło udział 950 kierowników wyższego szczebla odpowiedzialnych za systemy informatyczne w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), w tym wśród 50 przedsiębiorstw działających w Polsce. W ramach badania przeprowadzono anonimowe ankiety wśród szefów działów technicznych i osób podejmujących decyzje związane z zapleczem informatycznym. Uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące zarządzania pamięcią masową, bezpieczeństwa danych, ciągłości biznesowej, wirtualizacji, archiwizacji oraz aspektów ekologicznych informatyki.
Przeczytaj także:
Centra danych: walka z kryzysem
![Centra danych: walka z kryzysem [© Scanrail - Fotolia.com] Centra danych: walka z kryzysem](https://s3.egospodarka.pl/grafika/centra-danych/Centra-danych-walka-z-kryzysem-apURW9.jpg)
1 2
oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl